Tři video pohlednice z naší školy uspěly v soutěži

09.06.2014

Další, už třináctý ročník celostátní soutěže v anglickém jazyce, Video pohlednice z mého města byl ukončen v polovině května na ministerstvu školství. Patronkou soutěže je velvyslankyně Velké Británie a Severního Irska v České republice a záštitu nad soutěží převzalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

Také naše škola měla v soutěži soutěžní snímky. A všechny tři bodovaly. První místo v kategorii žáků 4. a 5. tříd základních škol získali žáci V. C, kteří pod vedením paní učitelky Kateřiny Zajacové Schimmerové natočili snímek „A Visit from 1934“. V kategorii žáků 8. a 9. tříd základních škol a studentů odpovídajících ročníků středních škol, obsadili druhé místo žáci IX. B, kteří natočili snímek pod názvem „Visitors from the Past?“ pod dohledem paní učitelky Doubravky Matulové. Letošní ročník měl i kategorie v německém jazyce, a německý snímek „Wandern mit Sissi“, který získal 2. místo v kategorii žáků 8. a 9. tříd základních škol a studentů odpovídajících ročníků středních škol, natočili žáci 9, ročníku naší školy pod vedením paní učitelky Jany Hrbáčkové. Tento snímek byl využit také v rámci letošní návštěvy partnerské školy z Gross Sankt Florianu. Podrobnosti o soutěži včetně výsledkových listin v jednotlivých kategoriích najdete na webu soutěže: zde.