Matematická soutěž PANGEA

29.05.2014

Páté třídy se v letošním školním roce přihlásily do prvního ročníku matematické soutěže Pangea, která v minulých letech probíhala již v 16 zemích Evropy a kterou organizuje Meridian International School of Prague. Po odeslání výsledků školního kola, kterého se zúčastnili všichni žáci, přišla příjemná zpráva. Do finálového (letos zatím pouze celopražského) kola postoupilo mezi 100 nejlepších řešitelů 10 našich žáků.

Vypravili jsme se  28. 5. na Právnickou fakultu UK, kde se finálové kolo. O přestávce, která byla na vyhodnocení výsledků, jsme si zašli na Staroměstské náměstí a potom už netrpělivě čekali na vyhlášení.

Ani jedno z prvních tří míst jsme sice nezískali, ale vraceli jsme se ze soutěže spokojeni, obohaceni o novou zkušenost  a rozhodnuti zúčastnit  se dalšího  ročníku. Už postup do finále byl velkým úspěchem, ke kterému úspěšným žákům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Mgr. Václava Petráková