Mise X 2014

25.05.2014

Mise X - Trénuj jako kosmonaut je celosvětový výcvikově vzdělávací projekt, který pod záštitou kosmických agentur NASA a ESA provádí děti zábavnou formou tréninku mladého astronauta k aktivnímu životnímu stylu, pohybu a zdravé výživě. Žáci z více než 20 zemí světa plní stejné úkoly a společně mohou porovnávat své úspěchy.

Do Mise X se tradičně zapojují žáci 6. ročníku, kteří se letos rozdělili do šesti týmů. V průběhu března a dubna plnili mnoho zajímavých misí v rámci výuky tělesné výchovy, přírodopisu, fyziky a výtvarné výchovy. Kromě rozličných fyzických úkolů mohli žáci pomocí pokusů zjistit kolik tuku obsahuje hamburger nebo jiné potraviny, jak náročné je ve vesmíru pracovat ve skafandru nebo jak rychlé musí mít astronaut reakce.

Naše týmy se mohly pochlubit nejvyšší účastí a úspěšnosti plnění jednotlivých úkolů, a to nejen v České republice.

V rámci zakončení letošní Mise X převzaly jednotlivé posádky diplomy a věcné dary od pana Milana Halouska z České kosmické kanceláře, který se ve škole se žáky osobně setkal.