Pythagoriáda a Matematický Klokan - úspěchy žáků

21.05.2014

Pythagoriáda patří mezi oblíbené matematické soutěže. Je určena žákům 5., 6., 7. a 8. ročníků ZŠ a studentům odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Příklady rozvíjí kromě matematické zručnosti i prostorovou představivost a logické myšlení. Soutěž má dvě kola – školní a okresní (obvodní). Hlavním organizátorem obvodních kol vědomostních soutěží je DDM Praha 5. Dne 20.5.2014 byli vyhlášeni a oceněni nejlepší řešitelé obvodního kola. Také v soutěži Matematický klokan byl mezi nejúspěšnějšími řešiteli žák z naší školy.

V 5. ročníku soutěže dosáhli žáci naší školy těchto úspěchů:

Za 5. ročník uspěli: Nikita Ustinov se umístil spolu s dalšími čtyřmi žáky na 1. místě. Dalšími úspěšnými účastníky byli: Barbora Pohanková (2. místo, resp. 6. spolu s dalšími osmi účastníky), Barbora Poláková (3. místo, resp. 15. spolu s dalšími čtyřmi účastníky), Patricia Grandová (4. místo, resp. 20. spolu s dalšími osmi účastníky), Albert Křenek (6. místo, resp. 31. spolu s dalšími čtyřmi účastníky).

Mezi nejúspěšnějšími řešiteli byli i žáci 6. ročníku:

Jana Egermaierová s 3. nejvyšším dosaženým počtem bodů v dané kategorii (11b), Anton Achedžak (10b), Jáchym Kövári (9b) a Michal Zimmermann (9b). Všichni jmenovaní obdrželi diplomy a blahopřání od ředitele DDM Prahy 5 Mgr. Jiřího Dolejše.

V soutěži Matematický klokan patří mezi nejúspěšnější řešitele žák Nikita Ustinov, který získal maximální počet bodů v kategorii Klokánek.

Gratulujeme všem k úspěchu a děkujeme za výbornou reprezentaci školy.