Soutěž Mladý zdravotník

05.05.2014

Jako každý rok i letos se 25.4 konala soutěž Mladý zdravotník, které se zúčastnilo 22 družstev z Prahy 5 a 6. Soutěže se zúčastnila i dvě družstva ze Základní školy Mládí pod vedením paní učitelky Hrbáčkové.

Na děti čekalo 5 stanovišť s nelehkými úkoly. Soutěžící museli obvazovat krvácení, resuscitovat či transportovat zraněného do bezpečí. Družstva ze ZŠ Mládí se s těmito úkoly poprala hravě. Družstvo z prvního stupně se umístilo na nejvyšším prvním místě z celkového počtu 14 týmů. V týmu soutěžili tito žáci: Daniel Jermář, Adam Vrba, David Vodrážka, Viktorie Vydrová a Barbora Nováková. Za druhý stupeň nás reprezentovali Karel Škába, Anna Amélie Vašáková, Eliška Hořejší, Agáta Vaňková a Adéla Palasová. Ti sice neobsadili nejvyšší příčku, ale umístili se na krásném 4. místě. Obě družstva postupují do krajského kola, kde budou, doufejme, úspěšně reprezentovat Prahu 5.

Mgr. Jana Hrbáčková