Soutěž Come and Show

22.04.2014

Naše škola se pravidelně účastní soutěží v angličtině. Letos jsme opět jeli do základní školy v Dolních Chabrech, kde probíhá každoročně soutěžní divadelní přehlídka sólových a skupinových vystoupení žáků z celé Prahy.

Tentokrát jsme měli hned čtyři zastoupení. Anežka Procházková ze 4. třídy získala loni 1. místo ve své kategorii s recitací pohádky o Červené Karkulce. Letos slavila úspěch již podruhé s recitací pohádky o Šípkové Růžence (Sleeping Beauty) a opět byla oceněna 1. místem. Žáci třetí třídy (D. Etzl, F. Gärtner, Lien P. Nguen, B. E. Potužníková, E. Ransdorfová, D. Raušerová, K. Šotová, D. Toman a K. Vašínová) si s paní učitelkou Schimmerovou nacvičili pohádku O slepičce (The Little Red Hen) a získali 2. místo. Zabodovali i žáci 5. ročníku (V. Budinská, J. Heran, D. Jermář, A. Králová, B. Poláková, A. Štrosová, N. Ustinov a V.I. Vydrová), kteří si za dramatizaci povídky Roalda Dahla „Little Red Riding Hood“ (Červená Karkulka) odvezli rovněž 2. místo. Stejného umístění se dočkali i naši deváťáci (K. Heranová, M. Šulcová, K. Fišl, J. Stibůrková, M. Jiskrová a T. Štekerová), kteří si s paní učitelkou Matulovou připravili krátké scénky (Business English, The Argument, Robbery). Úspěchy našich žáků nás velice těší. Věříme, že díky těmto zkušenostem získají ještě větší motivaci ke studiu cizích jazyků.