Matematický klokan na naší škole

11.04.2014

K jaru na ZŠ Mládí již tradičně patří mezinárodní soutěž MATEMATICKÝ KLOKAN. Tato soutěž vznikla v Austrálii a velmi rychle se rozšířila i do zemí Evropy. Pořadatelem Klokana v ČR je Jednota českých matematiků a fyziků ve spolupráci s Univerzitou Palackého v Olomouci. Další informace a nejúspěšnější řešitele letošního ročníku najdete dále v článku.

Soutěžící žáci ZŠ a studenti SŠ jsou rozděleni do pěti hlavních věkových kategorií:

Klokánek (4. a 5. třídy ZŠ), Benjamín (6. a 7. třídy ZŠ), Kadet (8. a 9. třídy ZŠ), Junior (1. a 2. ročníky SŠ) a Student (3. a 4. ročníky SŠ). Pro nejmenší žáky ZŠ (2. a 3. třídy) byla ještě vytvořena kategorie Cvrček s nepatrně odlišnými pravidly, přizpůsobenými nízkému věku soutěžících. Všechny kategorie soutěží ve všech krajích republiky ve stejném termínu.

Letošního ročníku se na naší škole zúčastnilo 410 žáků, z toho v kategorii Cvrček 124 žáků, v kategorii Klokánek 106 žáků, v kategorii Benjamín 104 žáci a v kategorii Kadet 76 žáků.

Seznam nejúspěšnějších Cvrčků, Klokánků, Benjamínů a Kadetů