Pan Martin Davidson, generální ředitel Britské rady, na návštěvě

12.10.2010

201010120736_logo.gifV pondělí 11. října 2010 navštívil naši školu generální ředitel Britské rady z Londýna, pan Martin Davidson, který byl Praze na konferenci Forum 2000, na pozvání bývalého prezidenta České republiky, pana Václava Havla. Pana Davidsona doprovázel pan Nigel Bellingham, ředitel Britské rady v Praze, paní Irena Mašková, ředitelka zahraničního odboru Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, paní Staša Závitkovská z Britské rady a Antony Peachment, učitel, který vedl kurzy angličtiny Britské rady v naší škole.

Pokračování dále v článku, včetně reportáže TV13...

rozhovor s panemDavidsonem.jpg

zleva Nigel Bellingham, Doubravka Matulová, Martin Davidson, Jaroslav Vodička, Irena Mašková, Staša Závitkovská

Pan Davidson měl zájem, se během své návštěvy Prahy podívat do některé školy a díky naší bohaté spolupráci s Britskou radou přijel k nám.

Po přivítání hostů vedením školy se uskutečnila diskuse o naší vzájemné spolupráci, o rozšířeném jazykovém programu v naší škole, o jazykových aktivitách, které naše škola nabízí žákům a dotkli jsme se i všeobecných témat o českém školství a porovnávali situaci ve školství u nás a ve Velké Británii.

S panem Davidsonem natočily krátký rozhovor naše žákyně Berenika Sedláčková a Denisa Rozenbergová z D-ZONy, ze kterého jsme se kromě jiného dozvěděli, že toto není první návštěva pana Davidsona v Praze, ale že je zde již popáté.

Potom navštívil pan Davidson s dalšími hosty hodinu angličtiny ve 4. ročníku a žáci využili této příležitosti a vzácnému hostu položili také několik otázek.

Návštěva se uskutečnila v předvečer zahájení letošních jazykových kurzů Britské rady v naší škole a přispěla k navázání ještě užších vztahů s touto prestižní mezinárodní institucí.

201010121137_written_davidson_sm.jpg

Děkuji za vřelé přijetí ve vaší škole. Vaše výuka angličtiny na mě udělala velký dojem a potěšilo mě, jak intenzivní je naše spolupráce. Doufám, že spolupráce mezi Britskou radou a vaší školou bude pokračovat mnoho let.

Martin Davidson
11. října 2010

Zde můžete zhlédnout reportáž TV13.