Celorepubliková fotografická soutěž PHOTOCONTEST

27.03.2014

Na našich webových stránkách jsme již zveřejnili řadu úspěchů našich žáků z nejrůznějších soutěží. Dnes k nim přibude další a to přímo z pera úspěšného účastníka této soutěže.

25. 3. se konalo na Staroměstské radnici vyhlášení celorepublikové fotografické soutěže Photocontest. Do této soutěže se zapojilo 430 studentů středních a základních škol s 1021 fotografiemi. Fotky hodnotila odborná porota, která se skládala z Herberta Slavíka, Adolfa Ziky, Zdeňka Dvořáka, Milana Šusty, Ivana Látala, Jana Neuberta a Zdeňky Veselé. Soutěžilo se ve třech kategoriích (makro, den mého života a kouzlo města). Do této soutěže jsem se přihlásil i já na podnět ředitele naší školy. Moje fotografie s názvem Orchidea se sice neumístila na prvních příčkách, ale byla vybrána na výstavu nejlepších fotografií druhého ročníku soutěže Photocontest. Tuto a další fotografie si můžete prohlédnout do 4. dubna v Křížové chodbě Staroměstské radnice. Jsem velmi rád, že jsem se mohl této soutěže zúčastnit a pokud se bude konat další ročník, tak se určitě znovu přihlásím.

Jan Toula, IX. A, ZŠ Mládí