Kin-ball - pražské kolo

18.03.2014

 V úterý 18. března se pět sportovců z naší školy zúčastnilo 3. ročníku poháru základních a středních škol v kin-ballu, který organizuje AŠSK a Český svaz kin-ballu. Naše premiéra na soutěžním poli v tomto u nás stále ještě netradičním sportu dopadla výborně. Tým ZŠ Mládí ve své kategorii zvítězil a postoupil na republikové finále.

 

 

Kin-ball je relativně mladý sport, který vznikl na konci 80. let v Kanadě. Vyznačuje se zejména rozměrným míčem, se kterým na hřišti hrají zároveň tři družstva. Kin-ball je sport, který zaručuje maximální míru zapojení všech hráčů, neustálý pohyb a napětí až do konce, protože unikátní systém získávání bodů nedovoluje žádnému z týmů výrazně zaostávat v celkovém skóre. Přestože se v kin-ballu již pořádají mistrovství Evropy i světa, v České republice se stále řadí mezi sporty netradiční. ZŠ Mládí se jako pilotní škola kin-ballu věnuje a v jeho světě se rozhodně neztratí.

 

Kateřina Heranová, Simona Pavelková, Martin Bekera, Maxim Drkoš a Jakub Babický tvořili družstvo v kategorii 8. - 9. ročníku.V napínavém průběhu turnaje suverénně vyhráli ve všech zápasech a jako vítězové pražského oblastního kola si odnesli zlaté medaile.

 

Žákům gratulujeme a již nyní se budeme pilně připravovat na mistrovství republiky poháru základních škol, které se uskuteční 24. dubna.

 

 

Zdeněk Poláček