Laťka Jitřní

17.02.2014

Ve středu 12. února se devět žáků naší školy vydalo na tradiční závod ve skoku vysokém, který organizuje ZŠ Jitřní na Praze 4. Tři tělocvičny hostily celkem 226 sportovců a i přes velkou konkurenci se jednomu z našich závodníků podařilo získat bronzovou medaili.

Laťka Jitřní se v letošním roce stala mítinkem mnoha atletů - specialistů a hvězdně obsazené startovní pole bylo znát v každé kategorii. Nejúspěšnější z chlapců byl Lukáš Nulíček z 9.A, který stejně jako v loňském roce obsadil v kategorii 8. - 9. tříd 3. místo s výkonem 160 cm. Nutno podotknout, že jedním z Lukášových soupeřů byl i Adam Pekárek, ve své kategorii jeden z nejlepších českých výškařů, který zvítězil s výkonem 182 cm a stanovil tak nový rekord závodu.

V kategorii 6. - 7. tříd byl nejlepší výkon z našich závodníků zaznamenán u Patrika Voříška ze 6.B - 125 cm.

Z děvčat si nejlépe vedla Simona Jindřichová ze 7.A, která překonala laťku ve výšce 120 cm, čímž obsadila 8. místo.

Všichni tři jmenovaní stanovili svými výkony nové hodnoty školních rekordů.

Dalšími závodníky byli Max Pavlovič, Tom Kavtičnik, Oliver Karbus, Polina Bogoslavets, Lucie Macečková a Michaela Jiskrová.