Pětiboj OVOV

09.02.2014

Ve středu 5. února se ve sportovní hale Arena Sparta uskutečnil již 2. Pražský pětiboj všestrannosti OVOV. Stejně jako v minulém roce jsme se zúčastnili a i přes nečekanou absenci dvou sportovců se umístili na velmi pěkném místě. OVOV (Odznak všestrannosti olympijských vítězů) je projekt založený olympijskými vítězi v desetiboji Robertem Změlíkem a Romanem Šebrlem, jehož cílem je přispět ke zvýšení osobní aktivity současné generace žáků základních škol a dát jim příležitost vyzkoušet si sportovní zážitky podobnou formou, jakou zažili sami desetibojaři při přípravě a samotném závodu.

Pražského pětiboje se zúčastnily týmy ze 44 základních škol nebo nižších stupňů gymnázií. Družstvo ZŠ Mládí Simona Pavelková, Agáta Štrosová, Viktorie Vydrová, Zdeněk Pilát, Matyáš Halász, Jakub Reitmajer - se umístilo na 17. místě.

V kategorii jednotlivců se nejlépe umístila Simona Pavelková z 8.A, která ve své kategorii skončila na 4. místě a ve všech pěti disciplínách se Simoně povedly překonat současné školní rekordy!

(Trojskok z místa - 6,90 m, Leh-sedy (2 min.) - 68, Švihadlo (2 min) - 228, Dribling kolem kuželů (2 min) - 292 m, Hod medicinbalem (2 kg) - 11,70 m

Z chlapců se ve své kategorii nejlépe umístil Zdeněk Pilát - 14. místo.