TEEN ACHIEVERS – Soutěž v angličtině

01.02.2014

Žáci naší školy se pravidelně účastní jazykových soutěží. V letošním roce vznikla díky úsilí společnosti City and Guilds zcela nová soutěž, jejíž finálové kolo pro Prahu a Středočeský kraj proběhlo 24. 1. 2014.

Na žáky čekal kromě samotné soutěže (písemného a ústního kola) i zajímavý program. Učitelé zase získali více informací o mezinárodně uznávaných jazykových zkouškách City and Guilds, měli možnost podělit se o své zkušenosti z jazykové výuky a poslechnout si od svých kolegů, jak mohou jazykové zkoušky motivovat jejich žáky.

Výkony samotných soutěžících byly natolik vyrovnané, že mnohdy mezi nimi byly jen půlbodové rozdíly. V kategorii Access A2 PLUS získala 4. místo žákyně 7. ročníku Lenka Mlčochová.

V kategorii B1 Achiever PLUS získala žákyně 9. ročníku Marie Šulcová 3. místo a v kategorii „Kreativita“ její originální písemný projev natolik zapůsobil na porotu, že ji vyhrála! Současně získala poukaz na bezplatné složení zkoušek City and Guilds.

Úspěch obou našich žaček je o to cennější, že soutěžily především se studenty víceletých gymnázií. Upřímně jim k jejich výkonu gratulujeme!

Výsledkové listiny najdete zde.