Zeměpisná soutěž

11.01.2014

V pátek 10. ledna se celkem 20 žáků devátého ročníku zúčastnilo zeměpisné soutěže "Cestujeme po Asii s ARCUSEM", kterou na své půdě organizovala soukromá střední škola cestovního ruchu ARCUS.

Soutěž byla organizována formou interaktivního kvízu v moderní počítačové učebně. Zaměření bylo převážně zeměpisné, ovšem objevily se i otázky, u kterých byla třeba znalost angličtiny a matematiky. Zatímco se polovina žáků věnovala kvízu, druhá část skupiny si mohla dopřát připraveného občerstvení a vyslechnout si zajímavé informace o středoškolském studiu a prohlédnout si prostředí školy. V závěru čekalo žáky vyhlášení správných odpovědí, výsledků a předání cen nejúspěšnějším řešitelům.

1. místo - Tadeáš Jungwirth (9.A) - 26 bodů * (obdržel přehrávač Ipod Shuffle)

2. místo - Kristián Fišl (9.B) - 23 bodů * (obdržel sluchátka Apple)

3. místo - Tereza Kopečná (9.A) - 23 bodů * (obdržela hrnek, polokošili, klíčenku aj.)

* z 30 možných, v případě shody rozhodoval rychlejší čas řešení kvízu

Zdeněk Poláček