Vánoční akademie 2013

20.12.2013

V posledním týdnu před Vánocemi uspořádala naše škola již tradiční vánoční akademii. V úvodu přítomné pozdravil starosta Městské části Praha 13, pan David Vodrážka, a úvodní slovo přednesl ředitel školy, pan Jaroslav Vodička. Diváci měli možnost zhlédnout a poslechnout si sólová hudební vystoupení, taneční vystoupení skupin, písničky a koledy, a to jak české, tak anglické, francouzské a německé, vyprávění i pohádková čísla. Vystoupení si připravili žáci 3. až 9. tříd pod vedením svých učitelů a vystoupila i taneční skupina Just Incredible Team. Organizačně pomáhali členové klubu přátel při ZŠ Mládí z řad rodičů, kterým moc děkujeme. Zvlášť děkujeme panu Evženu Bessonovi, za profesionální záznam a sestřih celé akademie, který si můžete prohlédnout na Internetu (viz dále v článku).

Z programu: 7. B Adam Braniš – Sonatina od Fridricha Kublaua, třída 4. A – Světové vánoce, třída 4. B – koledy s cvičením, 5. A David Pekař – Homoreska Antonína Dvořáka, třída 3. A – pohádka s poučením v angličtině – Little Red Hen, třída 3. C – Letkis, 9. A a 9. B – The Shark and the Tiger and the Crocodile, 8. A – Ekaterina Litvinová – Amélie z Montmartru (piano), Just Incredible Team s Martinou Panochovou, 6. B a 7. B – Tom Kavtičnik a Filip Svatoš – Jo-jo show, 5. B – básnička s písničkou, žáci 6. a 7. tříd – písně ve francouzštině a němčině, 3. A – country dance, 9. A a 9. B - Julie Fedivová a Tereza Kopečná – Skyfall (piano), 9. B Kristián Fišl a Coiscéin (Košken) – irský tanec – step, 7. A Anežka Chvojková – Velká serenáda od Václava Matějky, 4. C – televizní pohádky, 3. B – Hvězdný rej (tanec), 9. A a 9. B – Vánoční píseň, 5. A Dan Pařízek – Variace na trubku J. S. Bacha, 7. B Polina Bogoslavets a Ekaterina Litvinová – Everybody dance show (hip hop), 5. C – Vánoční rady od Františka Nepila, 5. C – tanec s baletními prvky, 9. A Aneta Jarošová – River Flows in You (piano), 5. A Dan Pařízek a David Pekař – Rolničky, rolničky duo na zobcové flétny.

Akademii uváděli žáci 9. tříd, Johana Stibůrková, Martin Kopečný, Tereza Kopečná, Tadeáš Jungwirth

Režie: Doubravka Matulová, technická podpora: Tomáš Veverka

Odkaz na záznam pana Bessonova ZDE

Za finanční pomoc – úhradu pronájmu děkujeme Klubu přátel ZŠ Mládí a Městské části Praha 13.