Druhý vánoční jarmark ve škole

10.12.2013

Začátkem prosince se v naší škole konal již druhý vánoční jarmark. Spolupráce nadšených rodičů, učitelů a žáků vyvrcholila společně stráveným vánočním časem ve škole, kde se mohli všichni nejen setkat, ale taky si zakoupit často velmi krásné vánoční předměty ve stáncích. V provozu byla i jarmareční kavárna, ve které mohli návštěvníci ochutnat vánoční a jiné dobroty napečené v rodinách. Stejně jako loni navštívilo tuto akci mnoho rodičů, kterým bychom touto cestou chtěli poděkovat za příjemnou atmosféru v průběhu celého jarmarečního odpoledne. Všem, kteří se na přípravě a průběhu jarmarku podíleli, patří také poděkování. Zprávu o této vánoční akci najdete také na webu Klubu přátel ZŠ Mládí, kde se dočtete i o dalším využití získaných prostředků.

Žáci mnoha tříd se rozhodli podělit se o výtěžek z jarmarku. A příspěvky putovaly například na zakoupení „skutečných dárků“ organizace Člověk v tísni. Další třída zakoupila dárky pro děti z dětských domovů. V Galerii Nové Butovice v akci  "Plňte  s námi dětská přání " vybrali přání šestileté Vanesky a desetiletého Milana. Knížky a Lego poputují pod vánoční stromky do dětských domovů v Krásné Lípě a v Hamru na Jezeře. Také Deniska z Klokánku v Hostivicích měla o vánocích radost z dárků díky žákům naší školy. Další žáci přispěli na konto "Pro Kryštofa" - chlapečka trpícího cystickou fibrózou, jehož léčba je velmi nákladná. Také nakoupili moskytiéry prostřednictvím UNICEF pro děti z oblastí s vysokým výskytem spavé nemoci, na kterou kvůli poštípání stále ještě umírají i děti. Finanční částka putovala i na konto Děti v nouzi. Další třída zakoupila a předala krmivo Záchranné stanici pro volně žijící zvířata v Jinonicích.