Vědecký jarmark

01.10.2013

Vědecký jarmark se uskutečnil ve středu 18. září 2013 na Vítězném náměstí v Dejvicích a zúčastnili se ho žáci druhého stupně s výjimkou šestých tříd, které byly na adaptačním kurzu.
Podle mého názoru byla tato akce perfektním zpestřením ne příliš oblíbených předmětů, především fyziky a chemie. Navíc se nám nabídla příležitost si doslova vědu zamilovat, což ve škole podle mě není od věci…

Měli jsme možnost dozvědět se něco nového například o vitamínech, cukrech (a celkově o různých potravinách), kovech a ostatních materiálech, atp. Další možností bylo seznámení se se všemožnými technologiemi, jako například s 3D tiskárnami, roboty, nanotechnologiemi, biochemií a mikrobiologií, detektorem lži a spoustou dalších. V druhé polovině jarmarku jsme se dočkali dokonce ohňostroje.

Nejvíce mě zaujal stánek s tématikou jídla (jak jinak). Ochutnala jsem nejméně sedm druhů chleba, které jsem následně ohodnotila kladnou nebo zápornou známkou. Překvapilo mě, že ze všech těch semínkových a podle výrobců extra zdravých chlebů je nejzdravější ten nejčastější a nejoblíbenější - Šumava.

Všichni vedoucí stánků byli moc milí a dokázali jejich milovanou vědu úžasně prodat. Na každé téma vymysleli show, která podle mě zaujala téměř každého, kdo se okolo těchto stánků alespoň ochomýtl. Dokonce se některým spolužačkám podařilo vyhrát i nějaké ceny, největší radost ovšem měly z triček s logem „Věda nás baví“. Já osobně jsem ráda, že jsem se zúčastnila a budu se těšit i na příští rok.

Pavlína Procházková, ZŠ Mládí, 8. A