Podej mi ruku – projekt pomoci starších žáků těm nejmenším, prvňákům

16.09.2013

„Podej mi ruku“, tak jsme nazvali pomoc starších žáků prvňáčkům při příchodu do školy, který ve škole realizujeme již třetí rok vždy na začátku nového školního roku. Přinášíme vám několik fotografií pořízených u vstupu do školy a v šatně.

Projekt nejen, že pomáhá malým žáčkům, ale máme z něj velkou radost i z dalších důvodů. Je totiž moc příjemné vidět, jak naši starší žáci těm malým pomáhají, jak se k nim krásně, někdy až dojemně, chovají. Je milé vidět, jak po několika dnech prvňáčkové toho svého staršího kamaráda už vyhlíží. A jsme moc rádi, že se usmívají i rodiče, kteří přivedli své děti do školy. S touto pomocí budeme pokračovat nejpozději do konce prvního měsíce, než si malí žáčkové zvyknou. Mnozí z nich však už pomoc starších ani nepotřebují a už si dokážou najít svou šatní skříňku, odemknout, přezout se, zamknout a pak trefí do své učebny.

Děkujeme našim osmákům a deváťákům za moc milou pomoc.