Zájezd do Bavorska

22.04.2013

Ve středu 3. 4. jsme se vydali do Bavorska. Zamířili jsme do Bavorského národního parku. Šli jsme stezkou v korunách stromů. Po dřevěné konstrukci jsme šli asi dva kilometry. Stezka byla zakončena vyhlídkou ve tvaru šišky.
Poté jsme vyrazili do přírodní zoo lesních divokých zvířat. Zvířata, která žila dříve i v šumavských lesích, zde byla zavřena v obrovských přírodních výbězích. Vidět jsme mohli například rysy, vlky, medvědy aj… Někteří spolužáci zde rozvíjeli svého kreativního ducha v podobě fotografování.
Po prohlídce celé zoo (cca 8 km) jsme došli do autobusu, který nás dovezl do našeho hradního ubytování v Pasově. Bydleli jsme v hostelu v jedné části hradu. Po večeři jsme sešli dolů do města na večerní procházku. Ukázali jsme si řeky (Dunaj, Inz a Inn), které zde protékají a stékají a podívali jsme se na radnici i na dóm sv. Štěpána a třeba i na symbol Pasova tzv. Bavorského blba. Po vyšlápnutí dlouhého kopce jsme se opět dostali k hradu, kde jsme zamířili ke svým pokojům.
Ráno po snídani a sbalení věcí jsme se autobusem vydali do zábavného parku. Do Bayernparku jsme dojeli okolo 10 hodiny. Nacházelo se zde skoro 90 atrakcí. Největší atrakce, horská dráha, zrychlí z 0 na 80 km/h za dvě sekundy. Vidět jsme mohli vodní atrakce, bobové dráhy, horské dráhy a různá kyvadla, při kterých jsme vyseli hlavou dolů a jiné. Den v zábavném parku jsme si užili a vyčerpaní jsme se vraceli domů.
Poděkování patří i paní učitelce Hrbáčkové, panu učiteli Poláčkovi, panu řediteli Vodičkovi a cestovní kanceláři Krištof, kteří pro nás celý zájezd zorganizovali.
Eliška Boučková, Barbora Janošťáková, 8. B