Ředitel Britské rady předal certifikáty žákům ZŠ Mládí

07.03.2013

Letošní absolventi cambridgeských zkoušek z angličtiny pro mladší žáky slavnostně převzali 7. března certifikáty o vykonání zkoušky z rukou ředitele Britské rady, pana Steva Oxleyho. Na půdě Britské rady je přivítal i vedoucí učitel pan Laurence Benjamin, který absolventy seznámil s nabídkou aktivit, které zdarma Britská rada poskytuje prostřednictvím svého webu pro děti. Naše žáky také pozdravil ředitel školy, pan Jaroslav Vodička. Po předání certifikátů si všichni přítomní připili dětským šampaňským na další úspěchy.

Cambridgeské zkoušky nabízí ZŠ Mládí svým žákům již několik let. Škole byl letos Univerzitou v Cambridgi udělen certifikát centra, které připravuje a registruje kandidáty cambridgeských zkoušek z angličtiny. Cílem zkoušek pro mladší žáky na 1. stupni Cambridge Young Learners English EXAMs v úrovních Starters, Movers a Flyers stejně jako Cambridge ESOL EXAMSv úrovníchKET for schools, PET for schools a FCE pro žáky na 2. stupni je vyzkoušet si odpovídající a smysluplné používání jazyka, změřit přesně a dostatečně žákovy jazykové schopnosti a dovednosti, vytvořit kladný vztah k mezinárodním zkouškám a povzbudit žáky k efektivnímu učení a učitele k výuce. Zkoušky jsou pro žáky velmi motivující. Výsledky, oceněné mezinárodní institucí, absolventům zkoušek dodávají pocit jistoty a sebevědomí v používání angličtiny a jsou silným povzbuzením k jejímu dalšímu studiu. Gratulujeme všem šťastným absolventům a přejeme jim hodně dalších úspěchů ve studiu jazyků.