Děti ze školní družiny vyrobily ptačí budky v rámci projektu ORNITA

07.02.2013

V návaznosti na projekt občanského sdružení ORNITA „Predátoři kolem ptačích budek“ pokračovala zimní aktivita s dětmi ze školní družiny.

Koncem ledna opět navštívili naší školu pracovníci z občanského sdružení Ornita. Tentokrát se věnovali dětem ze školní družiny, pro které připravili aktivitu v rámci svého projektu ORNITA. Děti dostaly do skupin částečně vybavené ptačí budky ze dřeva, které pomocí šroubků a šroubováku spojily, ohoblovaly. Nakonec je nalakovaly a za asistence pracovníků sdružení je upevnily na školní zahradu.

Dětem se výroba ptačích budek moc líbila. Do této činnosti se zapojilo celkem 18 dětí ze 3. a 4. tříd. V dalších dnech mohou pozorovat na zahradě, jak ptáčkové obývají nové budky naplněné zobáním.