Francouzská kuchyně na ZŠ Mládí již podruhé oceněna!

30.01.2013

V rámci La Semaine du Goût, tedy Týdne chutí, pořádá jazyková a vzdělávací sekce francouzské ambasády soutěž pro žáky základních a středních škol z celé ČR. Tento rok se účastníci pokusili vymyslet a propagovat zdravé moučníky inspirované Francií.

Každoroční akce představující rozmanitou a zdravou francouzskou kuchyni má odezvu i u žáků ZŠ Mládí, kterým se podařilo již podruhé po dobu trvání soutěže uspět a získat cenu za nejlepší plakát propagující jejich kulinářský výrobek: Krtkův dort s baretem.

Recept i plakát byl připraven žákyněmi 8. A Anetou Laudovou, Anetou Martincovou, Markétou Mlíkovskou, Kateřinou Kovaříkovou, Anetou Jarošovou a Bárou Kudrnovskou. Žákyně získaly uznání organizátorů za kreativní pojetí i zpracování a zároveň byly odměněny francouzskými knihami a hudbou. Z ocenění jejich práce se mohou těšit i ostatní žáci studující francouzštinu, neboť součástí ceny byly i materiály a hry pro výuku tohoto jazyka. Za ceny děkujeme a těšíme se na další ročníky této chutné soutěže!

Oceněné žákyně spolu s učitelem francouzštiny Tomášem Klinkou a zástupcem francouzské ambasády Marcem Brudieuxem

Mgr. Tomáš Klinka