Cílem cambridgeských zkoušek pro mladší žáky (3. – 6. ročník) Cambridge Young Learners English Tests je vyzkoušet si odpovídající a smysluplné používání jazyka, změřit přesně a dostatečně žákovy jazykové schopnosti a dovednosti, vytvořit kladný vztah k mezinárodním zkouškám a povzbudit žáky k efektivnímu učení a učitele k výuce. Zkoušky jsou pro žáky velmi motivující. Výsledky, oceněné mezinárodní institucí absolventům zkoušek, dodávají pocit jistoty a sebevědomí v používání angličtiny a jsou silným povzbuzením k jejímu dalšímu studiu.
Zkoušky proběhly 23. března 2017. Jazykové znalosti kandidátů byli zkušebními komisaři vysoce ceněny. Certifikáty o absolvování cambridgeských zkoušek obdrželi absolventi 23. května z rukou Dana Pelky, pracovníka Britské rady. (foto v článku)

V letošním školním roce se ke zkouškám KET a PET přihlásilo celkem 12 žáků. Všichni si zaslouží pochvalu a uznání za to, že zvládli náročné ústní i písemné testy se ctí. Každý tak dostal celoživotně platný doklad o své současné úrovni jazykových znalostí a dovedností. Věříme, že je to jen první z mnoha dalších kroků na jejich nikdy nekončící napínavé cestě vlastního vzdělávání.

Vážení rodiče,

nabízíme Vašim dětem ve spolupráci s Britskou radou v ČR mezinárodní zkoušky z angličtiny: KET - Key English Test for Schools, PET – Preliminary English Test for Schools a FCE - First Certificate in English for Schools – které jsou prvními třemi z pěti úrovní cambridgeských zkoušek z všeobecné angličtiny, které patří v celosvětovém měřítku k nejznámějším. Tyto mezinárodně platné jazykové zkoušky jsou připravovány špičkovými odborníky a skládají je studenti ve více než 130 zemích celého světa.

Letošní absolventi cambridgeských zkoušek z angličtiny pro mladší žáky slavnostně převzali 7. března certifikáty o vykonání zkoušky z rukou ředitele Britské rady, pana Steva Oxleyho. Na půdě Britské rady je přivítal i vedoucí učitel pan Laurence Benjamin, který absolventy seznámil s nabídkou aktivit, které zdarma Britská rada poskytuje prostřednictvím svého webu pro děti. Naše žáky také pozdravil ředitel školy, pan Jaroslav Vodička. Po předání certifikátů si všichni přítomní připili dětským šampaňským na další úspěchy.

Základní škole, Praha 13, Mládí 135, byl Univerzitou v Cambridge udělen certifikát centra, které připravuje a registruje kandidáty cambridgeských zkoušek z angličtiny.