Již 4. setkání v rámci projektu ERASMUS+ s názvem "Refugees in Europe - Our future in motion" se uskutečnilo v týdnu od 30. září do 7. října 2017. Čtyři žáci a dva pedagogové z naší školy se v španělském městě Jaén setkali s dalšími žáky a učiteli z Velké Británie, Německa, Francie a Turecka a společně pracovali v mezinárodních týmech na zadaných úkolech, které jim přiblíží svět uprchlíků a migrace v Evropě.

3. setkání projektu Refugees in Europe se koná od 8. do 14. května a hostitelskou školou je francouzská Collège Saint Exupéry ze Saint Jean de Braye na předměstí středofrancouzského Orléans. Na setkání vycestovaly tři žákyně deváté třídy spolu s koordinátorem projektu na ZŠ Mládí. Cílem je zamyslet se nad situací mladých uprchlíků a imigrantů, kteří se musí naučit chodit do škol v hostitelských zemích. Jde o téma přímo se týkající života zapojených žáků i učitelů. Jak jsme se mu po celý týden věnovali?

Ve čtvrtek 9. 3. navečer proběhla prezentace první fáze projektu Erasmus+ Refugees in Europe školní komunitě. Setkání, které proběhlo v milé a sdílné atmosféře, se zúčastnili žáci zapojení do projektových setkání v Anglii a Německu, rodiče, učitelé školy i hosté z řad veřejnosti.

Po bezproblémové sobotní cestě a nedělním volném programu v rodinách, který našim žákům dovolil seznámit se s jejich hostitelskými rodinami, jsme v pondělí ráno konečně dorazili do Heinrich Heine Schule, která setkání v Německu pořádá a která je naším dlouholetým partnerem v evropských projektech.
Od 19. do 26. listopadu se budou tři žáci a jeden pedagog naší školy podílet na prvním setkání našeho nového projektu ERASMUS+. Během jednoho pracovního týdne začne třicítka studentů z 6 evropských zemí s prvními aktivitami, které jim přiblíží svět uprchlíků a migrace v Evropě.

Již potřetí se naše škola zapojuje do dlouhodobé spolupráce se školami v Evropě. Od září 2016 do června 2018 budeme společně s partnery z minulých projektů z Německa, Anglie, Turecka, Španělska a nově i se školou z Francie pracovat na novém tématu migrace. Projekt je financován z programu ERASMUS+ a nese název Refugees in Europe – our Future in Motion.

Finální setkání projektu ERASMUS+ Social Media and Education proběhlo v týdnu od 4. do 11. června ve Velké Británii ve městě Ellesmere Port. Šest našich žáků z VIII.A a IX.B zde pracovalo v mezinárodních týmech na projektu mapujícím možnosti využívání aplikací a sociálních sítí v rámci vzdělávacího procesu.
Dvouletý projekt v programu ERASMUS+ s názvem Social Media and Education – Threats and Opportunities se pomalu blíží k závěru. Na začátku června nás čeká poslední setkání, tentokrát ve Velké Británii. V německém městečku Dreieich v kraji Offenbach, se vždy koncem ledna koná konference učitelů Network Conference, které se naše škola účastní již opakovaně. A právě na ní jsme se vydali si vyzkoušet spolupráci škol za použití sociálních médií.

Účastníci před odletem na Letišti Václava Havla a na nádraží v Amsterdamu. V sobotu ve 14:00 hodin už byli všichni v pořádku na místě, včetně našich pedagogů - D. Matulové a T. Veverky. Z programu dále v článku:

První červnový týden se na ZŠ Mládí uskutečnilo již třetí setkání v rámci projektu Erasmus+, který zkoumá možnosti i rizika mobilního internetu a sociálních médií pro žáky na druhém stupni.
Účastníci setkání projektu ERASMUS+ Social Media and Education děkují všem, kdo se podíleli na jeho organizaci - rodičům, kolegům, zástupcům MČ Praha 13, externím partnerům a samozřejmě i žákům. Informace i fotky ze setkání naleznete již brzy na webových stránkách projektu http://twinspace.etwinning.net/4913/home
Projekt ERASMUS+ Social Media and Education – Threats and Opportunities se blíží své polovině.
Další setkání žáků a učitelů v programu ERASMUS+ probíhalo v německém Dreieich v kraji Offenbach. Setkání se účastnili kromě naší školy, zástupci škol z Holandska, Německa, Španělska a Velké Británie. Projekt nese název Social Media and Education – Threats and OpportunitiesNedělní program strávili žáci s hostitelskými rodinami. Od pondělí už jsou dny studijní - pracovní. Více informací dále v článku s fotografiemi.
Napadlo Vás někdy, že používání mobilních telefonů ve škole může být dobrý nápad? Napadlo někdy vaše děti, že používání mobilů kdykoli a kdekoli jinde by mohl být problém? ZŠ Mládí se od tohoto září zapojila do projektu ERASMUS+, který si prozkoumání těchto otázek vzal za své.

V neděli 9. 11. odjel tým šesti našich žáků a dvou učitelů do Španělska na oficiální zahájení dvouletého mezinárodního projektu a seznámení s účastníky z dalších čtyř států.

SOCIAL MEDIA AND EDUCATION – THREATS AND OPPORTUNITIES

Veškeré informace o projektu naleznete na webové stránce eTwinning TwinSpace

Po roční pauze se naše škola opět zapojí do projektu ERASMUS+ se školami ze Španělska, Německa, Holandska a Velké Británie, tentokrát pod názvem Sociální média ve škole, hrozby a příležitosti. Jde tedy o téma Vám i nám velmi blízké, se kterým jste se již setkali a o kterém jistě rádi budete sdílet zkušenosti s budoucími kamarády z jiných zemí.