Ve středu, 11. října jsme v naší škole opět po roce přivítali studenty učitelství z ESPE Angers, města na západě Francie v departmentu Maine-et-Loire a regionu Pays de la Loire. Angers má 270 000 obyvatel a leží na břehu řeky Maine. Spolupráce mezi ESPE a naší školou probíhá již téměř deset let.

To, že francouzština nerovná se jen Francie, nám v týdnu od 15. 5. přijela ukázat belgická kolegyně Audrey Thonard z Univerzity v Liège (v češtině „Lutych“). Paní Thonard, která je nejen učitelkou, ale i autorkou publikací ze světa didaktiky cizích jazyků, si vyzkoušela, jaké je to pracovat s - náctiletým publikem. Za pomoci IT a webových nástrojů jako Kahoot nebo Plickers našim žákům nejen poutavě ukázala zajímavosti její rodné země, zároveň jim i předvedla využití tabletů a mobilů k učení.

 

Hodiny francouzštiny se na naší škole opět po roce změnily na individuální kurzy jazyka pro každého z žáků. Do školy přišla početná skupina budoucích učitelů ze západofrancouzského města Angers, kteří studují na tamní obdobě pedagogické fakulty (ESPE), a v malých skupinkách pracovali s našimi francouzštináři.

201010120736_logo.gifOn Monday, 11th October 2010, the Chief Executive of the British Council, Director General, Mr Martin Davidson from London visited our school during his participation in the Forum 2000 Conference. Former President of the Czech Republic, Mr Vaclav Havel invited Mr Davidson to take part in the conference. He was accompanied by Mr Nigel Bellingham, Director of the British Council in the Czech Republic, Ms Irena Maskova from the Ministry of Education, Youth and Sport of the Czech Republic, Ms Stasa Zavitkovska, from the British Council in Prague and Mr Antony Peachment, one of the teachers of the off site language courses.

Continued in the article…

201010120736_logo.gifV pondělí 11. října 2010 navštívil naši školu generální ředitel Britské rady z Londýna, pan Martin Davidson, který byl Praze na konferenci Forum 2000, na pozvání bývalého prezidenta České republiky, pana Václava Havla. Pana Davidsona doprovázel pan Nigel Bellingham, ředitel Britské rady v Praze, paní Irena Mašková, ředitelka zahraničního odboru Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, paní Staša Závitkovská z Britské rady a Antony Peachment, učitel, který vedl kurzy angličtiny Britské rady v naší škole.

Pokračování dále v článku, včetně reportáže TV13...