Ve středu, 11. října jsme v naší škole opět po roce přivítali studenty učitelství z ESPE Angers, města na západě Francie v departmentu Maine-et-Loire a regionu Pays de la Loire. Angers má 270 000 obyvatel a leží na břehu řeky Maine. Spolupráce mezi ESPE a naší školou probíhá již téměř deset let.

To, že francouzština nerovná se jen Francie, nám v týdnu od 15. 5. přijela ukázat belgická kolegyně Audrey Thonard z Univerzity v Liège (v češtině „Lutych“). Paní Thonard, která je nejen učitelkou, ale i autorkou publikací ze světa didaktiky cizích jazyků, si vyzkoušela, jaké je to pracovat s - náctiletým publikem. Za pomoci IT a webových nástrojů jako Kahoot nebo Plickers našim žákům nejen poutavě ukázala zajímavosti její rodné země, zároveň jim i předvedla využití tabletů a mobilů k učení.

Hodiny francouzštiny se na naší škole opět po roce změnily na individuální kurzy jazyka pro každého z žáků. Do školy přišla početná skupina budoucích učitelů ze západofrancouzského města Angers, kteří studují na tamní obdobě pedagogické fakulty (ESPE), a v malých skupinkách pracovali s našimi francouzštináři.

201010120736_logo.gifV pondělí 11. října 2010 navštívil naši školu generální ředitel Britské rady z Londýna, pan Martin Davidson, který byl Praze na konferenci Forum 2000, na pozvání bývalého prezidenta České republiky, pana Václava Havla. Pana Davidsona doprovázel pan Nigel Bellingham, ředitel Britské rady v Praze, paní Irena Mašková, ředitelka zahraničního odboru Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, paní Staša Závitkovská z Britské rady a Antony Peachment, učitel, který vedl kurzy angličtiny Britské rady v naší škole.

Pokračování dále v článku, včetně reportáže TV13...