Pražské centrum sociálních služeb oslovilo školy prostřednictvím zřizovatele s žádostí o provedení anonymního dotazníkového šetření žáků 6. až 9. tříd, jehož cílem bylo zmapovat výskyt rizikového chování u žáků.Výsledky budou využity pro plánování preventivních aktivit, přípravu strategií a akčních plánů MHMP a jednotlivých městských částí v oblasti prevence rizikového chování. Šetření bude pravidelně opakováno v následujících letech, srovnání a posun v čase umožní reagovat na aktuální vývoj ve výskytu rizikového chování. Dotazníkového šetření se zúčastnilo 210 žáků školy dne 23. 11. 2016.

Do šetření se zapojila i naše škola. Z tiskové zprávy o těchto mezinárodních průzkumech vyplývá, že na tom české školství s výsledky není tak špatně. Podrobnou zprávu a přehledný graf najdete dále pod odkazy. (více)