Každé dva roky, už od roku 1997, mají žáci 9. a 8. tříd naší školy možnost výjezdu do Velké Británie s jazykovým kurzem. Tentokrát jsme zamířili do hrabství Yorkshire, s ubytováním v Yorku, historickém městě s mohutnými hradbami. Dále v článku najdete program tohoto výjezdu a odkazy na místa, která jsme během pobytu navštívili.

Tenhle krásný výlet začal prohlídkou Kelhsteinhausu neboli Orlího hnízda. Na vrchol nás dovezl dobový výtah, kterým jezdil i Adolf Hitler. Zde jsme měli možnost si prohlédnout a vyfotit krásné výhledy na okolní hory i na jezero Königsee pod námi. Poté jsme již zašli přímo do budovy samotného Orlího hnízda a všechno si tu prohlédnou. Zde jsme si přečetli o historii a zajímavostech tohoto místa. Dolů z hory jsme šli již pěšky bez použití výtahu.

Podívejte se na několik momentek ze zájezdu.

Předmětová komise Jazyk a jazyková komunikace – sekce cizích jazyků připravila v tomto školním roce jazykový kurz ve Velké Británii ve spolupráci s cestovní kanceláří KRISTOF – Jazykové kurzy. Fotografie byly umístěny do fotoalba na http://www.rajce.idnes.cz/.

Ve středu 3. 4. jsme se vydali do Bavorska. Zamířili jsme do Bavorského národního parku. Šli jsme stezkou v korunách stromů. Po dřevěné konstrukci jsme šli asi dva kilometry. Stezka byla zakončena vyhlídkou ve tvaru šišky.

201206280645_header.jpg

Minulý měsíc se žáci druhého stupně vypravili na poznávací zájezd do Francie, Švýcarska a Německa.
Více vám v článku prozradí žákyně VIII. A, Lucie Kratochvílová a Karolína Zelinková...

Žáci se pravidelně účastní zahraničních výjezdů. Ve školním roce 2006/2007 se pro velký zájem uskutečnily dva jazykové pobyty. První na konci května do jihoanglického města Brighton v hrabství East Sussex a druhý na začátku června do západoanglického města Chester v hrabství Cheshire. Na obou zájezdech byli žáci ubytovaní v hostitelských rodinách a navštěvovali lekce angličtiny s anglickými učiteli. Ve školním roce 2008/2009 se učastníci jazykového kurzu podívali do malebného hrabství Devon na jihozápadě Anglie, kde pobývali v přímořském městečku Torquay.