V žákovské knihovně přibývají knihy i časopisy a nabídka je obohacována. Otevírací doba pro čtení a výpůjčky je vždy v pondělí a ve čtvrtek od 15:30 do 16:30 hodin. Knihovnu navštěvují žáci i během dopoledne v rámci vyučování, např. v hodinách českého jazyka – čtení a literatury.

Škola je umístěna do dvou částí budovy,
které jsou propojeny spojovací chodbou v jeden celek. ZŠ se do těchto budov vrátila v roce 1990 po sedmileté nucené přestávce, kdy bylo v budovách školy odborné učiliště. Žáci i pedagogický sbor byli v roce 1983 přesunuti na sedm let do tehdy nově vybudované panelové školy v Kuncově ulici, „chlouby“ tehdejšího totalitního režimu, která byla v době svého otevření největší pražskou školou s kapacitou 1200 žáků.

Od roku 1990, kdy byla naše škola znovu obnovena, do současné doby, proběhlo ve škole mnoho stavebních úprav, které vedly ke zlepšení vzhledu a provozu školy. Poslední stavební úpravy proběhly v létě a na podzim roku 2007 a byla při nich vyměněna okna, provedeno zateplení novější části budovy a obnovena fasáda.

ŠKOLNÍ JÍDELNA A KUCHYŇ:
Školní jídelna má kapacitu 500 strávníků. Stravování využívá převážná většina žáků, pedagogů i nepedagogických pracovníků školy. Školní jídelna a kuchyň byla modernizována v roce 1993 a v roce 2004 byla kuchyň přestavěna podle norem EU.

VYBAVENÍ POČÍTAČOVOU TECHNIKOU:
Počátkem devadesátých let byla vybudována počítačová pracovna, která byla v září 2002 připojena na Internet a ve školním roce 2003/2004 byla otevřena druhá počítačová pracovna, která je využívána také k výuce cizích jazyků. Internetové připojení je k dispozici i v dalších učebnách.

INTERAKTIVNÍ TECHNIKA:
Na začátku školního roku 2009/2010 byly instalovány interaktivní tabule. Instalace dalších IT tabulí proběhla v prosinci 2010.

UČEBNY:
Na škole je 24 učeben. Učebny na 2. stupni fungují de facto jako odborné pracovny, neboť na škole je zaveden systém, kdy žáci přecházejí do učeben na jednotlivé předměty za svými učiteli. Tento systém poskytuje širší možnosti k využití všech pomůcek k výuce. Školní družina má vlastní hernu.

TĚLOCVIČNA:
V září 2002 se škola dočkala vlastní tělocvičny, která byla vybudována na pozemku školy a patří mezi největší v Praze.

ŠATNY:
V září 2009 se žáci dočkali radikální změny v šatnách, kam byly instalovámy šatní skříňky.

Sociální zařízení:

V září 2015 se žáci dočkali nových sociálních zařízení ve všech částech školy.

POMŮCKY:
Škola je dostatečně vybavena učebními pomůckami i audiovizuální technikou. Počet audiovizuálních přístrojů umožňuje jejich pravidelné využívání v jednotlivých předmětech. Učebny jsou vybaveny videopřehrávači, přehrávači DVD a dataprojektory nebo interaktivními tabulemi. Počítačová technika a tiskárny, které jsou k dispozici žákům v počítačových pracovnách, učitelům ve sborovně i některých kabinetech, v ředitelně, v sekretariátu školy a ve sborovně. Dále jsou na škole kopírovací stroje, které slouží nejen k administrativním účelům, ale také pomáhají učitelům při přípravě výuky. Škola postupně podle finančních možností vybavuje počítače výukovými programy pro žáky, aby je bylo možno využívat ve výuce různých předmětů.

UČEBNICE:
Všechny učebnice, podle kterých se žáci učí, mají schvalovací doložku MŠMT. Vyučující mají k dispozici další učebnice a doplňující materiály v učitelské knihovně. Na 2. stupni mají učebnice na starost garanti jednotlivých vyučovacích předmětů. Stávající fond učebnic obměňujeme podle jednotlivých předmětů ucelenými řadami.

Kromě učebnic jsou využívány k výuce i jiné výukové materiály jako sady četby v angličtině, časopisy na pomoc vyučování anglickému, německému a francouzskému jazyku, časopis National Geographic a mnoho dalších.

Děkujeme všem rodičům a členům Klubu přátel při ZŠ Mládí za čas i úsilí věnované na opravu zahradního nábytku, který využívají především děti školní družiny.

Zaměstnanci ZŠ Mládí