Rugby, česky také ragby, vzniklo v anglickém městě "Rugby", koncem 19. století, kdy William Webb Ellis, žák jedné školy v Rugby vzal při fotbalu míč do rukou a proběhl s ním obranou soupeře až do brány. Z Anglie se rugby rozšílilo do mnoha dalších zemí.

V prvním měsíci tohoto školního roku si žáci 1. až 4. tříd vyzkoušeli trénink rugby. Tento sport nám do školy přišli představit rugbisté z oddílu ARC IURIDICA z Chrášťan. Ukázkové hodiny naší škole zprostředkoval pan Vít Gregor. Jemu i všem jeho kolegům děkujeme za tréninkové jednotky v naší škole.

Vážení rodiče,
pod odkazem níže naleznete rozpis mimoškolních a zájmových aktivit, které se budou ve školním roce 2019 / 2020 pořádat v naší škole. Činnost kroužků bude zahájena první týden v říjnu nebo jak je uvedeno v rozpisu.
Upozorňujeme, že v rozpisu může docházet k úpravám a změnám.

 

Odkaz na přehled zájmových aktivit a kroužků ve školním roce 2019/2020

 

Aby děti činnost v zájmových kroužcích bavila, přinášíme Vám dále v článku malé doporučení k zamyšlení.

S Agenturou KROUŽKY spolupracujeme již řadu let.

 

ZDE si můžete prohlédnout leták s nabídkou kroužků pro tento školní rok.

 

Další zájemci se mohou přihlásit na www.krouzky.cz

 

UpWord English je vzdělávací systém, který přináší kvalitní jazykovou výuku dětem na českých základních školách již od roku 2004. Výuku anglického jazyka zajišťují rodilí mluvčí s pedagogickým vzděláním, ve třídách je přítomen i kvalifikovaný český asistent. UpWord English je součástí Asociace Cambridgeských škol v ČR a partnerskou institucí Britské rady (British Council). UpWord English nabízí kurzy angličtiny pro žáky naší školy, které se konají přímo ve škole. (více v článku)

Baltík je výukový multimediální programovací nástroj pro děti a mládež. Rozvíjí logické myšlení a tvořivost. Žáci se s pomocí Baltíka naučí zvládnout nejen základy práce na PC, ale i základy algoritmizace a programování.

 

Kroužek je vhodný pro děti I. stupně. Letos bude probíhat vždy ve středu od 15:00 do 16:00 v učebně PCJ. Zahájení - od 2. 10. 2019.

 

Více informací naleznete ZDE.

Od října bude opět zahájen KROUŽEK ZÁBAVNÉ LOGIKY. Tento kroužek již řadu let běží v Centru nadání. Podrobnosti a přihlášku můžete získat na webové adrese zde .

Vážení rodiče,

v případě Vašeho zájmu o některý z kroužků, který organizuje pedagogický pracovník z naší školy, oslovte jej prosím Vy nebo Vaše dítě osobně ve škole nebo prostřednictvím mailu ve tvaru prijmeni@zsmladi.cz

 

 

Vážení rodiče,

kroužek kutilství Kutil Junior bude opět v naší škole otevřen od října 2019.

Více informací na webu www.kutiljunior.cz, přihlášky můžete zasílat na info@kutiljunior.cz, od září je možno

hlásit se prostřednictvím webu.

 

Další informace naleznete po otevření článku.

V programech Bricks 4 Kidz® využíváme oblíbenou stavebnici LEGO®. S její pomocí prohlubujeme obecné znalosti žáků a představujeme jim vědu, techniku, strojírenství a další odborné oblasti.
Zájemci o basketbal z 1. - 4. tříd se mohou přihlásit do Basketbalové školy. Podrobnější informace najdete v článku.

Kroužek florbalu pod záštitou klubu Panthers Praha pro děti I. stupně, který probíhá přímo ve školní tělocvičně. Určen pro všechny děti, které mají zájem sportovat (součástí kroužku je i všeobecná sportovní průprava) a zaujala je zrovna plastová hokejka :) Děti vyzvedává trenér rovnou z družiny.

 

Více informací ZDE.

Kroužek TAEKWONDO WTF je pro všechny ročníky.

 

Cena je od 2000 Kč za pololetí.

Tréninky jsou v tělocvičně v úterý od 18:30 hod. a ve čtvrtek od 18:30 hod.

 

Začínáme 3. září 2019, nábor probíhá stále, první ukázková hodina je zdarma.

Ve středu 22. května uspořádali členové pěveckého kroužku představení. Zahráli a zazpívali pro žáčky 1. ročníků operku Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka  O dvanácti měsíčkách. Dětem se představení moc líbilo. Jak si ho užívaly, vidíte na fotografiích dále v článku. Zmíněnou operku měly děti možnost zahrát i svým rodičům, babičkám, dědečkům a známým, a to 29. května. I toto vystoupení bylo velmi zdařilé a cenné hlavně tím, že ho děti zahrály pro své nejbližší.

V polovině května proběhla v odpoledních hodinách otevřená hodina kroužku „ruční práce“ pod vedením paní vychovatelky Zdeny Dlabačové. Rodiče, děti a široká veřejnost tak mohli nakouknout pod ruce šikovným žákům, kteří kroužek navštěvují, načerpat inspiraci a prohlédnout si některé výrobky z dřívějších hodin. Kroužek ručních prací funguje na naší škole již několik let a děti v něm vyšívají, háčkují, věnují se korálkování, drátkování a dalším rukodělným pracím. Výsledkem jsou pak nádherné výrobky, které dělají všem radost.

Cvičební trénink si žáci 2. a 3. tříd užili s trenéry z Fotbalové asociace České republiky, který nám přijeli představit v rámci svého projektu ŠKOLA V POHYBU – Můj první gól. Kromě cvičení, které bylo i metodickou pomocí pro vyučující, dostala škola od organizátora akce vybavení do tělocvičny – míče, rozlišováky, mety a branky. Navíc si žáci tentokrát i čtvrtých tříd mohli užít besedu s bývalým fotbalovým brankářem Jaromírem Blažkem, který většinu své fotbalové kariéry strávil v klubu AC Sparta Praha. Cvičení žáky bavilo a jistě mnohé k pohybu i motivovalo.

O rugby si lidé často myslí, že jde o hrubý sport. Při cvičném tréninku se však o opaku přesvědčili žáci 1. – 7. tříd naší školy. Tento sport nám do školy přišli představit rugbisté z oddílu ARC IURIDICA z Chrášťan, kterým děkujeme za krásně strávené hodiny s touto hrou, která pochází z Anglie, odkud se rozšířila v 19. století. Věříme, že si tato hra najde i mezi našimi žáky své nadšence.