Ve středu 22. května uspořádali členové pěveckého kroužku představení. Zahráli a zazpívali pro žáčky 1. ročníků operku Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka  O dvanácti měsíčkách. Dětem se představení moc líbilo. Jak si ho užívaly, vidíte na fotografiích dále v článku. Zmíněnou operku měly děti možnost zahrát i svým rodičům, babičkám, dědečkům a známým, a to 29. května. I toto vystoupení bylo velmi zdařilé a cenné hlavně tím, že ho děti zahrály pro své nejbližší.

V polovině května proběhla v odpoledních hodinách otevřená hodina kroužku „ruční práce“ pod vedením paní vychovatelky Zdeny Dlabačové. Rodiče, děti a široká veřejnost tak mohli nakouknout pod ruce šikovným žákům, kteří kroužek navštěvují, načerpat inspiraci a prohlédnout si některé výrobky z dřívějších hodin. Kroužek ručních prací funguje na naší škole již několik let a děti v něm vyšívají, háčkují, věnují se korálkování, drátkování a dalším rukodělným pracím. Výsledkem jsou pak nádherné výrobky, které dělají všem radost.

Cvičební trénink si žáci 2. a 3. tříd užili s trenéry z Fotbalové asociace České republiky, který nám přijeli představit v rámci svého projektu ŠKOLA V POHYBU – Můj první gól. Kromě cvičení, které bylo i metodickou pomocí pro vyučující, dostala škola od organizátora akce vybavení do tělocvičny – míče, rozlišováky, mety a branky. Navíc si žáci tentokrát i čtvrtých tříd mohli užít besedu s bývalým fotbalovým brankářem Jaromírem Blažkem, který většinu své fotbalové kariéry strávil v klubu AC Sparta Praha. Cvičení žáky bavilo a jistě mnohé k pohybu i motivovalo.

O rugby si lidé často myslí, že jde o hrubý sport. Při cvičném tréninku se však o opaku přesvědčili žáci 1. – 7. tříd naší školy. Tento sport nám do školy přišli představit rugbisté z oddílu ARC IURIDICA z Chrášťan, kterým děkujeme za krásně strávené hodiny s touto hrou, která pochází z Anglie, odkud se rozšířila v 19. století. Věříme, že si tato hra najde i mezi našimi žáky své nadšence.

S Agenturou KROUŽKY spolupracujeme již řadu let. Zde je její nabídka v tomto školním roce. Na  letáku se tedy dozvíte, které kroužky agentura otevře, a další informace.

UpWord English je vzdělávací systém, který přináší kvalitní jazykovou výuku dětem na českých základních školách již od roku 2004. Výuku anglického jazyka zajišťují rodilí mluvčí s pedagogickým vzděláním, ve třídách je přítomen i kvalifikovaný český asistent. UpWord English je součástí Asociace Cambridgeských škol v ČR a partnerskou institucí Britské Rady (British Council). UpWord English nabízí kurzy angličtiny pro žáky naší školy, které se budou konat přímo ve škole. (více v článku)

Kompletní přehled mimoškolních aktivit a kroužků, které ve škole pořádají učitelé naší školy i jiné subjekty, najdete pod tímto odkazem.


Přihlašování na kroužky:

U externích pořadatelů přes webové stránky organizace.

U pedagogických pracovníků ZŠ Mládí - osobní domluva s vedoucím kroužku (mail: prijmeni@zsmladi.cz)

 

Právo na změny vyhrazeno.

Aby děti činnost v zájmových kroužcích bavila, přinášíme Vám dále v článku malé doporučení k zamyšlení.

I letos se otevírá možnost pro žáky 5. ročníku rozšířit si dovednosti v anglickém jazyce, a to každé úterý od 14:00 do 14:45. Nejedná se o doučování. Více informací se dočtete ZDE.

Kroužek florbalu pod záštitou klubu Panthers Praha pro děti I. stupně, který probíhá přímo ve školní tělocvičně. Určen pro všechny děti, které mají zájem sportovat (součástí kroužku je i všeobecná sportovní průprava) a zaujala je zrovna plastová hokejka :) Děti vyzvedává trenér rovnou z družiny.

 

Více informací ZDE.
V programech Bricks 4 Kidz® využíváme oblíbenou stavebnici LEGO®. S její pomocí prohlubujeme obecné znalosti žáků a představujeme jim vědu, techniku, strojírenství a další odborné oblasti.

Baltík je výukový multimediální programovací nástroj pro děti a mládež. Rozvíjí logické myšlení a tvořivost. Žáci se s pomocí Baltíka naučí zvládnout nejen základy práce na PC, ale i základy algoritmizace a programování.

 

Kroužek je vhodný pro děti I. stupně. Letos bude probíhat vždy v pondělí od 15:00 do 16:00. Zahájení - od 1. 10. 2018.

 

Více informací naleznete ZDE.

Od října bude opět zahájen KROUŽEK ZÁBAVNÉ LOGIKY. Tento kroužek již řadu let běží v Centru nadání. Podrobnosti a přihlášku můžete získat na webové adrese zde .

Kroužek TAEKWONDO WTF pro všechny ročníky.

 

Cena od 1600 Kč za pololetí

Tréninky jsou v tělocvičně v úterý od 18:30 hod. a ve čtvrtek od 18:30 hod.

 

Již cvičíme a nábor probíhá stále, první ukázková hodina je zdarma.

Vážení rodiče,

kroužek kutilství Kutil Junior bude opět v naší škole otevřen od října 2018.

Více informací na webu www.kutiljunior.cz, přihlášky můžete zasílat na info@kutiljunior.cz, od září je možno

hlásit se prostřednictvím webu.

Další informace naleznete po otevření článku.

Zájemci o basketbal z 1. - 4. tříd se mohou přihlásit do Basketbalové školy. Podrobnější informace najdete v článku.