UpWord English je vzdělávací systém, který přináší kvalitní jazykovou výuku dětem na českých základních školách již od roku 2004. Výuku anglického jazyka zajišťují rodilí mluvčí s pedagogickým vzděláním, ve třídách je přítomen i kvalifikovaný český asistent. UpWord English je součástí Asociace Cambridgeských škol v ČR a partnerskou institucí Britské Rady (British Council). UpWord English nabízí kurzy angličtiny pro žáky naší školy, které se konají přímo ve škole. (více v článku)

Ve středu 22. května uspořádali členové pěveckého kroužku představení. Zahráli a zazpívali pro žáčky 1. ročníků operku Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka  O dvanácti měsíčkách. Dětem se představení moc líbilo. Jak si ho užívaly, vidíte na fotografiích dále v článku. Zmíněnou operku měly děti možnost zahrát i svým rodičům, babičkám, dědečkům a známým, a to 29. května. I toto vystoupení bylo velmi zdařilé a cenné hlavně tím, že ho děti zahrály pro své nejbližší.

V polovině května proběhla v odpoledních hodinách otevřená hodina kroužku „ruční práce“ pod vedením paní vychovatelky Zdeny Dlabačové. Rodiče, děti a široká veřejnost tak mohli nakouknout pod ruce šikovným žákům, kteří kroužek navštěvují, načerpat inspiraci a prohlédnout si některé výrobky z dřívějších hodin. Kroužek ručních prací funguje na naší škole již několik let a děti v něm vyšívají, háčkují, věnují se korálkování, drátkování a dalším rukodělným pracím. Výsledkem jsou pak nádherné výrobky, které dělají všem radost.

Cvičební trénink si žáci 2. a 3. tříd užili s trenéry z Fotbalové asociace České republiky, který nám přijeli představit v rámci svého projektu ŠKOLA V POHYBU – Můj první gól. Kromě cvičení, které bylo i metodickou pomocí pro vyučující, dostala škola od organizátora akce vybavení do tělocvičny – míče, rozlišováky, mety a branky. Navíc si žáci tentokrát i čtvrtých tříd mohli užít besedu s bývalým fotbalovým brankářem Jaromírem Blažkem, který většinu své fotbalové kariéry strávil v klubu AC Sparta Praha. Cvičení žáky bavilo a jistě mnohé k pohybu i motivovalo.

O rugby si lidé často myslí, že jde o hrubý sport. Při cvičném tréninku se však o opaku přesvědčili žáci 1. – 7. tříd naší školy. Tento sport nám do školy přišli představit rugbisté z oddílu ARC IURIDICA z Chrášťan, kterým děkujeme za krásně strávené hodiny s touto hrou, která pochází z Anglie, odkud se rozšířila v 19. století. Věříme, že si tato hra najde i mezi našimi žáky své nadšence.

S Agenturou KROUŽKY spolupracujeme již řadu let. Zde je její nabídka v tomto školním roce. Na  letáku se tedy dozvíte, které kroužky agentura otevře, a další informace.

Kompletní přehled mimoškolních aktivit a kroužků, které ve škole pořádají učitelé naší školy i jiné subjekty, najdete pod tímto odkazem.


Přihlašování na kroužky:

U externích pořadatelů přes webové stránky organizace.

U pedagogických pracovníků ZŠ Mládí - osobní domluva s vedoucím kroužku (mail: prijmeni@zsmladi.cz)

 

Právo na změny vyhrazeno.

Aby děti činnost v zájmových kroužcích bavila, přinášíme Vám dále v článku malé doporučení k zamyšlení.

Kroužek florbalu pod záštitou klubu Panthers Praha pro děti I. stupně, který probíhá přímo ve školní tělocvičně. Určen pro všechny děti, které mají zájem sportovat (součástí kroužku je i všeobecná sportovní průprava) a zaujala je zrovna plastová hokejka :) Děti vyzvedává trenér rovnou z družiny.

 

Více informací ZDE.
V programech Bricks 4 Kidz® využíváme oblíbenou stavebnici LEGO®. S její pomocí prohlubujeme obecné znalosti žáků a představujeme jim vědu, techniku, strojírenství a další odborné oblasti.

Baltík je výukový multimediální programovací nástroj pro děti a mládež. Rozvíjí logické myšlení a tvořivost. Žáci se s pomocí Baltíka naučí zvládnout nejen základy práce na PC, ale i základy algoritmizace a programování.

 

Kroužek je vhodný pro děti I. stupně. Letos bude probíhat vždy v pondělí od 15:00 do 16:00. Zahájení - od 1. 10. 2018.

 

Více informací naleznete ZDE.

Od října bude opět zahájen KROUŽEK ZÁBAVNÉ LOGIKY. Tento kroužek již řadu let běží v Centru nadání. Podrobnosti a přihlášku můžete získat na webové adrese zde .

Kroužek TAEKWONDO WTF pro všechny ročníky.

 

Cena od 1600 Kč za pololetí

Tréninky jsou v tělocvičně v úterý od 18:30 hod. a ve čtvrtek od 18:30 hod.

 

Již cvičíme a nábor probíhá stále, první ukázková hodina je zdarma.

Vážení rodiče,

kroužek kutilství Kutil Junior bude opět v naší škole otevřen od října 2018.

Více informací na webu www.kutiljunior.cz, přihlášky můžete zasílat na info@kutiljunior.cz, od září je možno

hlásit se prostřednictvím webu.

Další informace naleznete po otevření článku.

Zájemci o basketbal z 1. - 4. tříd se mohou přihlásit do Basketbalové školy. Podrobnější informace najdete v článku.