V posledních dvou týdnech na naší škole proběhlo poměřování sil stovek mladších i starších žáků. VPětiboji všestrannosti vrámci soutěže Odznak všestrannosti olympijských vítězů mezi sebou soupeřili žáci od 3. do 9 tříd v jednotlivých kategoriích. Žáci se snažili podat co nejlepší výkon v trojskoku, hodu medicinbalem, přeskoku přes švihadlo, v počtu sedů-lehů a člunkovém běhu.  

První březnové úterý konalo Obvodní kolo v přehazované v kategorii dívek 6.-7. ročníku. Ačkoliv jsme školou se zaměřením na jazykovou výuku, dokážou naši žáci uspět i v soutěžích sportovních, což prokázala děvčata právě v této soutěži.  Naše družstvo získalo v obvodním kole krásné 2. místo a my gratulujeme k úspěchu a děkujeme za skvělou reprezentaci školy, tentokrát těmto žákyním 6. a 7. tříd: Lucii Brixové, Sofii Elizabeth Hasík, Markétě Homolové, Sáře Landové, Anně Ransdorfové, Valerii Štěpánkové, Simoně Tošnarové, Anežce Vodrážkové a Valerii Zálešákové.


Dalším sportovním úspěchem reprezentovaly naši školu dívky 8. a 9.tříd, které se zúčastnily krajského kola soutěže ve stolním tenise Poháru pražských škol, tzv. POPRASK, ve sportovním areálu Hamr Braník. Vybojovaly celkové 4. místo, když prohrály pouze jeden zápas, a to s budoucími vítězkami z Horních Počernic. Kromě jazykových a matematických úspěchů žáků školy tak přispěly i k úspěchům ve sportovních soutěží. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme k skvělému výkonu.

Obchodní akademie Holešovice pořádá již několik let soutěž v angličtině určenou žákům osmého ročníku. Jedná se o jedinou soutěž tohoto druhu v Praze a za dobu své existence si již vydobyla poměrně vysokou prestiž.

Dalším ze sportovních turnajů, které pro školy organizuje DDM Praha 13, byl basketbal. V kategorii děvčat vyrazilo naši školu reprezentovat velmi zkušené a talentované družstvo. Dívky sehrály moc pěkný turnaj a bez větších problémů zvítězily a odnesly si zlaté medaile. Samozřejmostí je také postup na krajské finále, které proběhne v březnu. Gratulujeme.

Další sportovní úspěch naší školy zaznamenali žáci 4. a 5. tříd, kteří ve florbalovém turnaji ČEPS Cup vybojovali 3. místo. Malou reportáž z průběhu soutěže najdete dále v článku. K úspěchu týmu gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Na konci října 2019 se družstvo matematických nadějí naší školy ve složení Viktorie Procházková (III.A), Martina Všetičková (III.A), Annie Petrová (V.B) a Denisa Hladěnová (V.C) zúčastnilo soutěže Matematický proud. Tuto soutěž každoročně pořádá Gymnázium Christiana Dopplera pro nadané žáky pražských škol. V silné konkurenci patnácti družstev matematiků obsadily naše žákyně výborné 3. místo. Blahopřejeme jim k bronzové medaili a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Výsledky jsou dostupné zde.

V obvodním kole turnaje ve stolním tenise jsou žáci naší školy pravidelně úspěšní. Letos tomu nebylo jinak a medaile jsme si odvezli rovnou ze tří kategorií. Nejcennější kov právem získaly starší žákyně (Tereza Nováková, Bára Selnekovičová a Sára Najmonová) a rovněž hoši z kategorie mladších žáků (Petr Kučera, Jakub Zobal a David W. Drahovzal). K nim se s bronzovými medailemi připojili naši starší žáci (Robert Škába, Jakub Černík, Martin Hřebejk). Gratulujeme k úspěchu a všem, včetně závodníků z ostatních kategorií, děkujeme za vzornou reprezentaci školy.
Na ZŠ Klausova se 2. října uskutečnil turnaj v malé kopané. Naši žáci 7. ročníku v soutěži zcela dominovali. V základní skupině bez problémů vyhráli všechny zápasy, hladce prošli i semifinálem a své jasné prvenství potvrdili ve finále přesvědčivým výsledkem 11 : 0. Děkujeme všem žákům za reprezentaci školy a gratulujeme k úspěchu.
První sportovní soutěží, která se v tomto školním roce konala, byl závod v přespolním běhu. Jedná se o soutěž družstev, ve které se sčítají pořadí, ve kterých jednotliví závodníci doběhnou. Pro žáky 5. tříd byla připravena trať o délce 750 metrů. Dívky z 2. stupně absolvovaly závod dlouhý 1500 metrů, chlapci ze 7. tříd 2000 metrů a nejstarší závodníci dokonce 3000 metrů. Naši žáci předvedli vynikající a obětavé výkony a tři družstva z naší školy dokonce dosáhla na stupínky vítězů.

V soutěži Odznak všestrannosti olympijských vítězů se žákům ze ZŠ Mládí dlouhodobě daří. Už pravidelně se účastní i republikového finále, kde se v rámci desetiboje střetávají stovky nejlepších závodníků. To letošní se konalo v Brně a jedinou zástupkyní z obvodu Prahy 5 a 13 byla Ema Adamková, která se na závod dlouhodobě a zodpovědně připravovala. Její píle a vytrvalost přinesla své ovoce a Ema si z republikového finále odvezla stříbrnou medaili. Gratulujeme!

Ve 24. ročníku matematické soutěže Uvažuj logicky, dosáhl na 1. místo Prokop Hlaváč v kategorii 5. tříd při účasti 23 žáků v kategorii, a to i ze škol, které mají rozšířenou výuku matematiky. Další tři žáci získali v této kategorii 12., 13. a 16. místo. V kategorii 4. tříd získaly krásné 4. místo Anna Oudránová a Annie Petrová z 25 soutěžících. Další dva naši soutěžící se umístili na 7. a 9. místě. Prokopovi gratulujeme k výtečnému výsledku a děkujeme za výbornou reprezentaci školy. Ostatním děkujeme za účast a budeme dále držet palce v dalších soutěžích.

 
Žáci 5. A se zapojili do soutěže Voda v krajině, kterou pořádaly Pražské vodovody a kanalizace, a.s. Ta měla školákům pomoci zjistit, jak udržet vodu tam, kde je potřeba.

Na obvodním kole ve vybíjené se utkali naši žáci a žákyně z 5. a 6. ročníku se soupeři z ostatních škol Prahy 13. Dařilo se chlapcům z 5. tříd, kteří se umístili na 3. místě. Stejně připadlo 3. místo i našim žákyním v kategorii 6. ročníku. Vůbec nejlépe se dařilo chlapcům ze 6. tříd. Na turnaji neprohráli jediný zápas a zcela zaslouženě si odnesli zlaté medaile. Děkujeme žákům za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme k úspěchu.

Na krajském finále soutěže Odznak všestrannosti, kam z okresního kola postoupilo celkem 15 našich žáků, se nám jako každý rok velmi dařilo. Naše družstvo obsadilo krásné 4. místo a stupínek vítězů čekal na naše dva žáky v kategorii jednotlivců.

Na 2. místě se mezi dívkami umístila Ema Adamková ze 3.A a rovněž na 2. místě se umístil Nicolas Piralić z 6.B, který zároveň postupuje na republikové finále, které se uskuteční v září v Brně. Nicolasovi se navíc podařilo překonat dva školní rekordy - ve skoku dalekém (460 cm) a svůj vlastní rekord v běhu na 1000 metrů (3:03). Gratulujeme i dalším žákům, kteří bojovali v silné konkurenci a jejich umístění naleznete dále v článku.

Na začátku května proběhla na Strahově tradiční atletická soutěž družstev Pohár rozhlasu, ve které žáci 2. stupně základních škol Prahy 13 soutěží v rámci atletických disciplín. Letošní rok byl pro naši školu velmi úspěšný, protože jsme se umístili na stupínku vítězů ve všech kategoriích. Mladší žákyně v soutěži suverénně zvítězily a odnesly si zlaté medaile. V ostatních kategoriích (mladší žáci, starší žáci a žákyně) se naše škola umístila na 2. místě. Všem žákům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Matematický klokan je mezinárodně koordinovaná soutěž, která byla vytvořena podle obdobné soutěže, která byla v osmdesátých letech minulého století pořádána v Austrálii. Rozšířila se do Evropy a postupně i na další kontinenty. V roce 2016 se již této soutěže účastnilo přes 6 milionů soutěžících z více než 60 zemí celého světa sdružených v asociaci Kangourou sans frontieres. V ČR se soutěž konala poprvé v roce 1995. Pořadatelem je v ČR Jednota českých matematiků a fyziků ve spolupráci s Katedrou matematiky PdF UP a Katedrou algebry a geometrie PřF UP v Olomouci.

I v letošním roce se naše škola aktivně zapojuje do projektu Odznak všestrannosti olympijských vítězů (OVOV), ve kterém žáci plní celou řadu sportovních disciplín a snaží se nejen uspět mezi ostatními sportovci, ale hlavně překonat sami sebe. Díky podrobné analýze mají žáci přehled o svém zlepšení oproti výkonům z loňského roku. V soutěžní části se žáci zúčastnili školního kola, kde na prvním stupni v hodinách tělocviku poměřili síly v disciplínách trojskok, hod medicinbalem, leh-sedy a švihadlo. Žáci druhého stupně zažili tradiční pětiboj ve školní tělocvičně. Nejlepší sportovci postoupili ze školního kola na kolo okresní, kde jsme tradičně získali mnoho úspěchů. Družstvo ZŠ Mládí se již popáté v řadě umístilo na 1. místě.

Na šestý ročník této soutěže určitě nezapomene Vojta Polák, který se v kategorii 5. tříd umístil na 1. místě z 10930 účastníků v ČR, na 1. místě z 2241 v krajském kole a na 1. místě z 66 ve školním kole. Blahopřejeme k výbornému úspěchu a děkujeme za skvělou reprezentaci školy. Pochvalu a gratulace určitě zaslouží i Vojtova následovnice, Annie Petrová, která v kategorii 4. tříd zvítězila ve školním kole – 1. místo ze 72, obsadila 12. místo z 1965 v kole krajském a 49. místo z 9926 účastníků v celé ČR.

 

V pondělí 11. března proběhlo školní kolo soutěže v sólovém zpěvu - Butovický zvoneček. Zúčastnilo se celkem 32 nadaných zpěváků a zpěvaček. Porota vyslechla celkem 64 písní jak lidových, tak i jiných oblíbených a populárních písní. Vítězové jednotlivých kategorií budou reprezentovat naši školu v obvodním kole už 20. ročníku Butovického zvonečku, které proběhne v dubnu na městské radnici.
Velkého úspěchu dosáhli naši žáci, kteří se zúčastnili obvodního kola meziškolního turnaje ve stolním tenisu, které se konalo na FZŠ Trávníčkova. Družstvo v mladší kategorii dívek dokonce postoupilo do kola krajského.
V oblastním kole malé kopané, které se odehrálo na hřišti ZŠ Klausova, se předvedli naši fotbalisté z 6. a 7. ročníku. Na turnaji, kterého se zúčastnilo celkem 10 týmů, postoupili hladce ze základní skupiny do semifinále, kde s přehledem po výsledku 4 : 1 proti GMVV postoupili do finále proti ZŠ Kuncova. Ve finálovém zápase naši reprezentanti celkem přesvědčivě nastavili skóre na 3 : 0, ovšem v závěru zápasu po několika nešťastných chybách dovolili soupeři srovnat na 3 : 3. V nadcházejících penaltách bohužel naši žáci soupeři podlehli, ale i tak odešli s výsledkem, jaký jsme na tomto turnaji v posledních 10 letech nezaznamenali - 2. místo. Hráčům gratulujeme a děkujeme za příkladnou reprezentaci školy.
Reprezentační družstvo naší školy minulý týden vyrazilo do Brna, kde proběhlo republikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Je to vůbec poprvé, kdy do finálové soutěže postoupilo celé družstvo ZŠ Mládí. V loňských letech soutěžili za naši školu pouze jednotlivci, zato velmi úspěšně. Členkou letošního družstva byla i loňská vítězka Markéta Adamková, které se podařilo mezi jednotlivci ve své kategorii opět zvítězit a podruhé se stala mistryní ČR. Barvy naší školy dále hájili Denisa Kadlecová, Zuzana Szymanská, Julie Frantová, Štěpán Turček, Martin Černík a Jakub Černík. Společně jako družstvo vybojovali 22. místo z 41 nejlepších škol.
Všem děkujeme za příkladnou reprezentaci školy a gratulujeme k úspěchům.
I letos se naše škola aktivně zapojuje do projektu Odznak všestrannosti olympijských vítězů, ve kterém žáci plní celou řadu sportovních disciplín a snaží se nejen uspět mezi ostatními sportovci, ale hlavně překonat sami sebe. Díky podrobné analýze mají žáci přehled o svém zlepšení oproti výkonům z loňského roku. V soutěžní části se žáci zúčastnili školního kola. Ti nejlepší dokonce postoupili i kola obvodního a krajského. Největším úspěchem tohoto roku je historicky první postup celého družstva ZŠ Mládí na republikové finále. Po letošním čtvrtém vítězství v řadě v obvodním kole obsadil náš tým na krajském finále 2. místo.
Letošní šestičlenný tým z IX. A se rozhodl pojmout svůj příběh jako hru v čase a prostoru. Díky tomuto nápaditému scénáři se aktéři hry octnou na několika atraktivních lokalitách v Praze.
Jako každý rok i letos se v květnu 3. 5. konaly závody Mladého zdravotníka a naši žáci ze ZŠ Mládí byli u toho. Zájem o kroužek první pomoci každý rok roste, a tak bylo velice těžké vybrat pouze pět nejlepších za první stupeň a pět za druhý.
V posledním dubnovém týdnu proběhla tradiční soutěž Pohár rozhlasu, ve které žáci  2. stupně základních škol reprezentují svou školu v rámci atletických disciplín. Kromě soutěže jednotlivců je hodnocena i soutěž družstev, ve které se letos dařilo zejména našim dívkám. V mladší i starší kategorii obsadila naše dívčí družstva shodně 2. místo. Mnoho úspěchů jsme však získali i v individuální kategorii.
V průběhu školního roku proběhl druhý ročník největšího minigolfového turnaje Junior Golf Masters, kterého se zůčastnilo 1560 žáků z 10 základních škol Prahy 13. Nejlepší závodníci z prvního kola, mezi nimi i mnoho našich žáků, postoupili do finále, které proběhlo 1. března. Většině našich žáků se podařilo umístit se mezi absolutními vítězi a odnést si krásný pohár a další věcné ceny. Systém turnaje umožňoval soutěž družstev i soutěž jednotlivců. Naši žáci se objevili na stupínku vítězů ve všech kategoriích.
Žáci naší školy se letos opět zúčastnili tradiční akce pořádané v rámci projektu Sazka olympijský víceboj. Po loňském 4. místě v kategorii družstev si letos naši žáci spravili chuť a umístili se na příčce bronzové, jen pár bodů od místa druhého. Musíme podotknout, že závodu se letos zúčastnilo 38 škol, a to nejen z Prahy, ale i z ostatních částí republiky. V kategorii jednotlivců potvrdila svou suverenní pozici Markéta Adamková, mistryně ČR v desetiboji OVOV.
Can you hear it? What does it mean? What is grammatically correct? Na tyto a další otázky reagovalo na konci ledna našich osm statečných, osm žáků, kteří se dobrovolně přihlásili do soutěže v anglickém jazyce Holešovice Challenge. 

Koncem ledna se pravidelně koná obvodní kolo matematické olympiády. Ze školního se do obvodního kola vydalo soutěžit 10 žáků našich pátých tříd, z nichž více než polovina zasáhla silně do pořadí a byla úspěšná. Čtyři účastníci z naší školy dosáhli na pomyslné medaile. Blahopřejeme Matyáši Příhodovi (5.A) k 1. místu a třem jeho spolužákům, Julii Heczkové (5.B), Gabrielu Chodovi (5.A) a Štěpánu Procházkovi (5.B) k třetímu místu. Všem děkujeme za vzornou reprezentaci školy a děkujeme i ostatním za účast v soutěži. Výsledkovou listinu najdete dále v článku.

Nejprestižnější sportovní klání mezi jednotlivými školami Prahy 13 probíhají tradičně ve florbalu. V kategorii chlapců 8. - 9. ročníku se každý rok sejde vysoký počet družstev a není snadné uspět v silné konkurenci aktivních hráčů profesionálních pražských klubů. Naši žáci se přesto turnaje nezalekli a po napínavých zápasech v základní skupině postoupili do semifinálového boje, ze kterého nakonec vyšli s bronzovými medailemi. Děkujeme všem za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme k úspěchu.

V sobotu 23. září se žákyně VIII. B – Kristina Egermaierová, Eliška Šulcová a Eliška Kovaříková zúčastnily celodenní Terénní přírodovědné soutěže v Divoké Šárce pořádané Mladými ochránci přírody. Soutěžní trasa byla dlouhá asi 4 km a na ní bylo 9 stanovišť, kde soutěžní hlídky plnily úkoly. Na jednotlivých stanovištích byly úkoly z poznávání rostlin, plazů a obojživelníků, ryb, savců, ale i otázky z ornitologie, dendrologie a geologie.

Dne 20. 9. 2017 se 14 žáků ze 4. a 5. tříd zúčastnilo 1. závodu Plavecko-běžeckého poháru. Pořadatelem byl R TEAM a spolupořadatelem Městská část Praha 3. Místem konání byl plavecký bazén Pražačka a běhalo se v lesoparku Na Krejcárku. V kategoriích A a D, ve kterých jsme měli zastoupení, museli účastníci uplavat 50m a uběhnout 500m na čas. Všichni si ve velké konkurenci vedli výtečně a dokonce máme jedno medailové umístění. Na 3. místě se umístil Nicolas Piralić ze třídy V. B. Mezi dívkami si nejlépe vedla Zuzana Krumphanzlová z V. A, která se umístila na 5. místě. Nicolasovi gratulujeme a všem zúčastněným děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

Ve dnech 7. - 9. září se čtyři žákyně naší školy zúčastnily republikového finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů v Brně. Spolu se stovkami dalších závodníků prošly dvoudenním desetibojem OVOV. Naše reprezentantky předvedly jedinečné nasazení a svými výkony zajistily, že tento ročník byl pro naši školu nejúspěšnější vůbec. Markéta Adamková z 5.A si mohla nasadit pomyslnou zlatou korunu, protože po vítězství ve školním, okresním a krajském kole nezaváhala a s přehledem vyhrála i republikové finále.
Výběr soutěží, kterých se žáci naší školy pravidelně účastní.
ZŠ Mládí je nejen organizátorem celostátní soutěže v angličtině Video pohlednice z mého města (letos nově pod názvem Send a Postcard), ale i pravidelným účastníkem. Loni se soutěže zúčastnily 3 týmy žáků z osmého ročníku. Dva týmy se umístily na třetím místě a jeden tým skončil na místě desátém. Letos se tito žáci rozhodli navázat na svůj loňský úspěch a natočit nové snímky. Každý tým si připravil svůj vlastní scénář a vybral lokace pro svůj příběh. A stalo se něco, co nikdo nečekal. Poučeni předchozími zkušenostmi obsadili první tři příčky v konkurenci 21 škol z celé republiky! Dále v textu najdete zajímavosti z natáčení a odkazy na videa.

17. květen byl dnem matematických soutěží. Zatímco žáci 5. ročníku bojovali v obvodním kole Pythagoriády, žáci 4. ročníku Aneta Joštová, Lukáš Kopecký, Tereza Kotrbová a Štěpán Procházka se vydali  jako tým "Mláďata" řešit detektivní příběh v soutěži  Matematické putování. Tuto soutěž organizuje Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy a připravují ji  studenti matematiky. Naši  žáci se jí zúčastnili poprvé a zcela určitě ne naposledy.

Dne 4. 5. 2017 se jako každý rok konaly závody Mladého zdravotníka organizované členy Červeného kříže Prahy 1. I naše škola se zúčastnila se čtyřmi družstvy a paní učitelkou Hrbáčkovou. Závod byl rozdělen na dvě části.
Ve středu 5. 4. se 36 žáků ze 3., 4., 5. tříd vydalo do obory Hvězda, aby si po dlouhé zimě nasadili běžecké boty a lesem uběhli ve své kategorii od 600 m do 1,3 km. Trasa byla přehledně značena fáborky, po hromadném startu běžci vyběhli hned za cyklistou, který jel před nimi. Posledního běžce taktéž doprovázel cyklista.

Letošní okresní kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů proběhlo 5. dubna na FZŠ Trávníčkova. Sešlo se zde téměř 200 sportovců z devíti škol Prahy 5 a 13 a naši žáci se mezi nimi rozhodně neztratili.
V soutěži družstev jsme již třetí rok v řadě zvítězili a přímo postoupili do krajského kola. Žáci zároveň závodili individuálně ve svém ročníku narození. Z 36 medailí, které se rozdávaly v kategoriích jednotlivců, si naše škola odnesla 23. Padlo i několik školních rekordů a na krajské kolo postoupilo z naší školy 20 žáků.
I v letošním roce se naši žáci zapojili do projektu českých olympioniků Odznak všestrannosti olympijských vítězů (OVOV). Pro žáky třetí, čtvrté a páté třídy byl připraven čtyřboj v disciplínách trojskok snožmo z místa, hod medicinbalem, leh-sedy a švihadlo. Žáci projekt plnili v rámci hodin tělesné výchovy.
Žáci druhého stupně si vyzkoušeli pětiboj, kdy pátou disciplínou navíc byl sprint. Vybraní sportovci ze všech tříd se setkali 29. a 31. března v tělocvičně školy. Nejlepší ze všech kategorií postoupili na okresní kolo.

V pondělí 3. 4. se konaly závody nanečisto pro nejmladší členy kroužku Mladý záchranář. Děti byly rozděleny do malých skupinek a v rámci 45 minut musely ošetřit 5 zraněných.

I letos se jako každoročně vypravily desetičlenné týmy chlapců a děvčat z pátých ročníků na turnaj základních škol Prahy 13  v přehazované. V letošním roce byl úspěšnější tým děvčat ve složení Klárka Sionková, Sabina Mihulová, Martina Hájková, Leona Jarošová, Alice Kodešová, Adéla Kotrčová, Ema Marušincová, Eliška Adamková, Magdalena Holá a Adéla Fořtová. Dívky se probojovaly až do finále a získaly krásné stříbrné umístění a přinesly pohár s diplomem a medailemi, čímž nám všem udělaly velikou radost. Gratulujeme a děkujeme děvčatům, ale i chlapcům, za vzornou reprezentaci naší školy. Medaile jim sluší (viz. foto dále v článku).

Žáci naší školy se letos opět zúčastnili tradiční akce pořádané v rámci projektu Sazka olympijský víceboj za účasti mnoha olympioniků a dalších osobností. I přesto, že naši školu v tomto roce reprezentovali převážně mladší žáci, podařilo se nám vybojovat vůbec první medaili za individuální výkon a navíc překonat školní rekord v počtu bodů získaných družstvem. V soutěži družstev nám utekly medaile jen velmi těsně. Ze 35 škol jsme obsadili 4. místo. Jednalo se tedy o náš zatím nejúspěšnější ročník.
Obchodní akademie Holešovice pořádá již každoročně soutěž v angličtině pro žáky osmých tříd. Šest žáků naší školy se rozhodli zúčastnil této soutěže a porovnat své vědomosti s žáky z jiných pražských základních škol.

Ve čtvrtek 8. prosince se konal v Praze v hale na Strahově Atletický sedmiboj, kterého se zúčastnilo i družstvo ZŠ Mládí složené z osmi žáků 2. - 5. tříd. V konkurenci 22 škol získalo toto družstvo krásné 5. místo a zástupci pátých tříd Matyáš Malý a Klára Sionková  a Markéta Adamková ze čtvrté třídy  přinesli dokonce ze svých disciplín medaile. Gratulujeme a děkujeme všem za vzornou reprezentaci naší školy.

Z obrázků, které tvořili žáci loňských 2. tříd v návaznosti na návštěvy v programu Státní opera dětem, nazvaném „Hurá do opery!“ byly vybrány dva, které nakreslily žákyně naší školy. Ty budou vystaveny ve dnech 4. 1 - 31. 1 v chodbě Magistrátu HMP, Škodův palác. Oběma žákyním gratulujeme.

Letošní ročník projektu Odznak všestrannosti olympijských vítězů byl tradičně završen republikovým finále, do kterého postoupilo téměř 700 nejlepších sportovců z okresních a krajských kol. Letošní finále proběhlo ve dnech 8. - 10. září v Brně na stadionu VUT. Mimo zahraničních hostů a sportovců z Německa, Polska a Maďarska mezi žáky zavítali i slavní čeští olympionici a další osobnosti. Z naší školy se tohoto velkolepého závodu zúčastnily čtyři žákyně.
Po vítězství v obvodním kole se naše žákyně 6. a 7. ročníku vydaly o stupínek výše do krajského finále, kde se utkaly s vítězkami ostatních oblastí Prahy. Mezi deseti týmy naše žákyně excelovaly jak v základní skupině, tak i ve finálových soubojích. Za celý turnaj neprohrály ani jeden set a zaslouženě si tak odnesly pohár za 1. místo.
Minulý týden proběhla na FZŠ Trávníčkova tradiční atletická soutěž Pohár rozhlasu s Českou spořitelnou, ve které startují družstva reprezentující své školy. Výkony sportovců v šesti atletických disciplínách jsou přepočítávány na body a sčítány. Zároveň jsou vyhlašovány i kategorie jednotlivců, kde jsme také získali mnoho ocenění.

18. května se na atletickém stadionu v Libni sešlo přes 250 sportovců, kteří postoupili z okresních kol Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Mezi ně se zařadilo i 16 našich žáků a společně si vyzkoušeli šestiboj. Družstvo ZŠ Mládí se stejně jako v loňském roce umístilo těsně na 4. místě z celkového počtu 16 družstev.

Mezi jednotlivci se nejlépe vedlo Zuzaně Szymanské ze 6.B, která zvítězila ve svém ročníku a přímo postoupila na republikové finále.

Stříbrné medaile si ze svých kategorií odnesly Aneta Modrá, Viktorie Vydrová a Kamila Elichanová. O dodatečném postupu na republikové finále podle počtu získaných bodů se bude rozhodovat v následujících týdnech.

Žáci pátých tříd završili ucelený tříletý cyklus dopravní výchovy.  Dne 17. května se konalo oblastní kolo dopravní soutěže Mladý cyklista, kterého se zúčastnily tři týmy ze ZŠ Mládí.
Žáci 5. tříd, Adam Celecký (V.C) a Vojtěch Křístek (V.A) se zúčastnili dne 6.5. celostátního kola matematické soutěže Pangea.
Do celostátního kola se sjelo celkově na 350 talentovaných matematiků z celé ČR. Akce probíhala v aule Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Účastníci soutěžili v šesti kategoriích pro žáky 4. až 9. ročníků ZŠ a studenty odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Jejich úkolem bylo během 60 minut vyřešit 25 úloh.
Letošní okresní kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů proběhlo 15. dubna na FZŠ Trávníčkova. Sešlo se zde přes 150 sportovců ze škol Prahy 5 a 13 a naši žáci se mezi nimi rozhodně neztratili.
V soutěži družstev, kde se sčítají body čtyř nejlepších hochů a dívek, jsme s výrazným náskokem obhájili loňské vítězsví a přímo postoupili do krajského kola. Žáci zároveň závodili individuálně ve svém ročníku narození. Z 36 medailí, které se rozdávaly v kategoriích jednotlivců, si naše škola odnesla 20.
Padlo i několik školních rekordů a na krajské kolo, které proběhne 19. května, postoupilo z naší školy 17 žáků.

Naši páťáci se v březnu zapojili do celostátní matematické soutěže Matematický klokan v kategorii „Klokánek“. Po vyhodnocení všech soutěžících škol v obvodu Prahy 5 a 13 má v této kategorii naše škola mezi nejlepšími opět své zastoupení. Adam Celecký z 5. C získal s plným počtem 120 bodů 1. místo a Anna Vařeková z 5.C získala se 116 body 3. místo. Blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

I v letošním roce se naši žáci zapojili do projektu českých olympioniků Odznak všestrannosti olympijských vítězů (OVOV). Po loňském úspěchu mezi žáky 4. a 5. ročníku si letošní školní kolo vyzkoušeli i žáci třetích tříd. Pro první stupeň byl připraven čtyřboj v disciplínách trojskok snožmo z místa, hod medicinbalem, leh-sedy a švihadlo. Žáci plnili projekt v rámci hodin tělesné výchovy.

Žáci druhého stupně si vyzkoušeli pětiboj, kdy pátou disciplínou navíc byl sprint. Vybraní sportovci ze všech tříd se utkali 30. března a 1. dubna v tělocvičně školy. Nejlepší ze všech kategorií postoupili na okresní kolo, které proběhne 15. dubna.

Ve středu 30. 3. 2016 se vydalo 43 žáků z 3. a 5. ročníků do obory Hvězda na Jarní běh, který pořádá ZŠ Petřiny spolu s oddílem atletiky USK Praha. Žáci 3. tříd běželi trať dlouhou 600 m a pro žáky 5. tříd byla vymezena trať v délce 1,3 km. Trať byla značena fáborky. Organizátoři pro účastníky běhu připravili doprovodný program, ve kterém si účastníci mohli vyzkoušet atletické disciplíny v soutěžích. Žáci doprovodného programu využili hlavně v soutěži hodu oštěpem. Výkony jim byly zapisovány do vlastní karty. A jaké bylo umístění našich žáků v běhu?

Žáci naší školy se pravidelně účastní soutěží v angličtině. K nejoblíbenějším patří soutěžní přehlídky krátkých scének. Krajské kolo tohoto typu soutěže Come and Show proběhlo před Velikonocemi na prknech ZUŠ Taussigova. Pořadatelem je ZŠ Dolní Chabry.

Další z řady matematických soutěží, kterých se pravidelně naše škola zúčastňuje, je PANGEA. Jedná se o mezinárodní soutěž, do které je zapojeno 18 evropských zemí. Soutěž vznikla za účelem podpořit motivaci žáků a přispět k rozvoji vztahu k matematice. Úlohy ověřují schopnost aplikovat matematické dovednosti v různých situacích. Školního kola se zúčastnili žáci 4. a 5. ročníků naší školy. Každý žák obdržel přihlašovací údaje, které mu umožní na stránkách www.pangea-edu.cz porovnat svoje výsledky s ostatními soutěžícími z ČR. 

Žáci 5. ročníků se zapojili do další oblíbené matematické soutěže PYTHAGORIÁDA, kterou pořádá NIDV a MŠMT. Úlohy rozvíjí prostorovou představivost či logické uvažování. Ze školního kola postoupilo 10 žáků do okresního kola konaného 22. 3. 2016 na ZŠ Barrandov. 

Ve dnech 21. - 23. března se konal turnaj základních škol Prahy 13 v přehazované. Nejvíce se dařilo žákyním 6.-7. ročníku a chlapcům z kategorie 4.-5. třídy. Oba týmy ani jednou neprohrály a obsadily tak jednoznačně a zaslouženě první místo.

Gratulujeme.

V letošním ročníku turnaje základních škol v basketbalu zaznamenaly naše žákyně obrovský úspěch. Z okresního kola postoupily na kolo krajské, kde se v základní skupině probojovaly až na postupující příčku do krajského finále.

To se konalo 21. března a naše žákyně v něm změřily síly s nejlepšími školami z celé Prahy a obsadily krásné 5. místo.

Zápas, který rozhodoval o postupu do semifinálových bojů o medaile, naše žákyně prohrály jen velmi těsně 22 : 24.

Žáci 1. stupně se během školního roku účastní každoročně několika matematicko-logických soutěží. V článku se dozvíte, kterých soutěží se žáci již v tomto školním roce zúčastnili a s jakými výsledky, ale také jaké matematické soutěže se ještě chystají.

Každým rokem se naše škola účastní tradičního závodu projektu Odznak všestrannosti olympijských vítězů. Pražský pětiboj je nepostupovým mítinkem, na kterém mohou poměřit své síly osmičlenná družstva z pražských základních škol a gymnázií. Konkurence v tomto závodě je značná a rok od roku se úroveň závodu i výkony sportovců zvyšují. Naší škole se dosud nikdy nepodařilo umístit se mezi deseti nejlepšími družstvy a dostat jednotlivce na stupínek vítězů. Toho jsme se dočkali až letos.
Ve čtvrtek 22.10. se uskutečnila na gymnáziu Christiana Dopplera matematická soutěž družstev Matematický proud.
Celostátní soutěž v anglickém jazyce Video pohlednice z mého města vyvrcholila v polovině měsíce května slavnostním předáním cen vítězům v prostorách Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR na Malé Straně.

 

Účast na letošním okresním kole Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, které proběhlo 12. května na FZŠ Trávníčkova, byla hojná a stejně tak i naše úspěchy. Družstvo ZŠ Mládí se umístilo na 1. místě. Díky tomu postoupilo přímo do krajského finále a spolu s ním i 11 dalších jednotlivců. Na kraji se náš tým v silné konkurenci umístil těsně na 4. místě a jednotlivci si odnesli 2 medaile - Tereza Kučerová (8.B) za 2. místo a Simona Pavelková (9.A) za 3. místo.

Ve čtvrtek 7. května si vybraní sportovci naší školy vyzkoušeli atletické disciplíny v rámci soutěže Pohár rozhlasu. Na půdě FZŠ Trávníčkova se sešlo celkem 7 škol z Prahy 13 a závodilo se ve sprintu na 60 m, skoku dalekém, skoku vysokém, vrhu koulí, štafetě a běhu na 800 a 1500 metrů. Jméno naší školy zaznělo na stupínku vítězů celkem pětkrát.
21. dubna se v pražské hale ZŠ Květnového vítězství uskutečnilo republikové finále poháru základních škol v kin-ballu, netradičním sportu známým svým rozměrným míčem a současnou hrou tří družstev. Tým ZŠ Mládí, který zvítězil v oblastním kole Prahy a Středočeského kraje, reprezentoval velmi úspěšně - odnesl si bronzové medaile.
V úterý 17. března proběhlo na ZŠ Generála Janouška oblastní kolo pro Prahu a Středočeský kraj v Kin-ballu. Jako pilotní škola tohoto netradičního sportu jsme v kategorii 8. - 9. třídy obhájili titul z loňského roku a postoupili na republikové finále, které proběhne 21. dubna. Naši školu reprezentovali: Martin Bekera, Maxim Drkoš, Simona Pavelková, Michaela Rubešová (všichni 9.A) a Jakub Babický (9.B). Gratulujeme a děkujeme za úspěšnou a vzornou reprezentaci naší školy.
Tento týden se konalo Obvodní kolo již 17. ročníku Pražského poetického setkání pro Prahu 5 a 13. Gratulujeme třem účastníkům z naší školy, Štěpánu Procházkovi (II. B), jeho setře Anežce Procházkové (V. B) a Anně Marii Hrdličkové (6. B) k postupu do krajského kola soutěže a děkujeme za reprezentaci školy.
Naše škola každoročně pořádá školní kolo Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, na kterém se sejdou desítky žáků 6. – 9. ročníku, aby poměřili své síly v disciplínách sprint, trojskok snožmo z místa, hod medicinbalem, sed-lehy a švihadlo. Výkony jednotlivců jsou pomocí tabulek přepočítávány na body, které se sčítají a snadno tak mohou být určeni nejen nejlepší jednotlivci, ale i nejúspěšnější třídy.
Letos se žáci 4. a 5. ročníku zapojili do soutěžení v rámci Odznaku všestrannosti olympijských vítězů. V rámci hodin tělesné výchovy plnili celkem čtyři disciplíny - trojskok snožmo z místa, hod medicinbalem, leh-sedy a švihadlo. Ve středu se žáci dočkali slavnostního vyhlášení, na kterém byly předány medaile, diplomy a sladké odměny pro nejúspěšnější čtyřbojaře. Odměněny byly i nejlepší výkony v jednotlivých disciplínách.
Turnaj mezi školami ve florbalu je vzhledem k oblíbenosti tohoto sportu vždy prestižní záležitostí, které se účastní ti nejlepší mladí florbalisté. Naši žáci v kategorii 6. - 7. ročníku se v letošním roce probojovali až do krajského finále.
Odznak všestrannosti olympijských vítězů je tradiční sportovní projekt pod záštitou českých olympioniků, kterého se účastní desítky tisíc žáků z celé České trepubliky a ze zahraničí. Dne 21. října se uskutečnil mítink pouze pro Prahu 13 na ZŠ Janského a naše škola z něj vyšla velmi úspěšně. Žáky při závodění podporovali i olympionici Jan Jiráň a Slavoj Černý a mistr ČR v bike trialu Tomáš Zedek.

Vážení rodiče a žáci, zde najdete aktuální nabídku matematických soutěží, ve kterých si žáci mohou ověřit své matematické dovednosti, prostorovou představivost, logické myšlení a chuť hrát si s čísly. Soutěží se lze zúčastnit prostřednictvím školy nebo individuálně.

Naše škola byla pozvána k účasti na vytvoření největšího živého loga Mírového běhu, což je nejdelší štafetový závod vedoucí přes 140 zemí světa. Jeho cílem je překonávat kulturní a náboženské hranice mezi jednotlivými národy a lidmi samotnými. Akce se uskutečnila pod záštitou Městské části Prahy 13. K vytvoření rekordu se 19. června na Slunečním náměstí sešlo více než 400 dětí, z nichž více než třetinu tvořili žáci našich čtvrtých až šestých ročníků.
Naši žáci se i letos zúčastnili soutěže Mladý zdravotník, kterou každoročně pořádá Český červený kříž. Stejně jako loni si vedli velmi dobře a dostali se do krajského kola. To se konalo 28. 5. v  Muzeu Policie ČR.
Další, už třináctý ročník celostátní soutěže v anglickém jazyce, Video pohlednice z mého města byl ukončen v polovině května na ministerstvu školství. Patronkou soutěže je velvyslankyně Velké Británie a Severního Irska v České republice a záštitu nad soutěží převzalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

26. května se na atletickém stadionu Arena Sparta na Praze 9 sešli nejlepší sportovci a školní týmy, které postoupily z pražských obvodních kol, aby se utkaly v sedmiboji všestrannosti (sprint 60m, skok daleký, hod míčkem, shyby, leh-sedy, švihadlo, 1000m).

Žáci naší školy obsadili jako družstvo výborné 5. místo a jednotlivci si odnesli čtyři medaile. Mnohým chybělo od stupínku vítězů opravdu jen málo. Závodu se zúčastnilo přes 120 sportovců, kteří si mohli užít báječnou atmosféru podpořenou účastí olympijských vítězů a mnohých známých osobností.

Páté třídy se v letošním školním roce přihlásily do prvního ročníku matematické soutěže Pangea, která v minulých letech probíhala již v 16 zemích Evropy a kterou organizuje Meridian International School of Prague. Po odeslání výsledků školního kola, kterého se zúčastnili všichni žáci, přišla příjemná zpráva. Do finálového (letos zatím pouze celopražského) kola postoupilo mezi 100 nejlepších řešitelů 10 našich žáků.

Pythagoriáda patří mezi oblíbené matematické soutěže. Je určena žákům 5., 6., 7. a 8. ročníků ZŠ a studentům odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Příklady rozvíjí kromě matematické zručnosti i prostorovou představivost a logické myšlení. Soutěž má dvě kola – školní a okresní (obvodní). Hlavním organizátorem obvodních kol vědomostních soutěží je DDM Praha 5. Dne 20.5.2014 byli vyhlášeni a oceněni nejlepší řešitelé obvodního kola. Také v soutěži Matematický klokan byl mezi nejúspěšnějšími řešiteli žák z naší školy.

Jazykové úspěchy žáků naší školy vždy potěší. K těm, kterých dosáhli v konverzačních jazykových soutěžích, v anglické soutěži Video pohlednice z mého města nebo při mezinárodní spolupráci na projektu COMENIUS, při vystoupeních na školních akademiích, při kontaktech školy se zahraničními návštěvami a dalších, přibyly aktuálně ty, kterých dosáhli v  soutěži Come and Show, koncem března.